68 tutuklunun hikayesi: “Düşler Tutsak Edilemez: İçeriden Dışarıya Fotoğraf”

7119

68 tutuklunun hikayesini yazdığı “Düşler Tutsak Edilemez: İçerden Dışarıya Fotoğraf” sergisi Mersin’de açıldı. Sergi, 17-21 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.


RED fotoğraf Grubu ve Görülmüştür Ekibi’nin ortak projesi “Düşler Tutsak Edilemez: İçeriden Dışarıya Fotoğraf” sergisi Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Mersin Şubesi’nde sergilendi.

Hikâyesini 68 tutuklunun yazdığı 68 fotoğraftan alan sergi, 17-21 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sergide, fotoğrafların yanı sıra üzerinde tutukluların yazdığı şiirlerin yer aldığı kartvizitler ve kitaplar da bulunuyor.

Açılış öncesi konuşan Görülmüştür Ekibi’nin kurucusu yazar Adil Okay, Olağanüstü Hal (OHAL) sonrası cezaevlerinde ciddi anlamda sıkıntıların yaşandığını belirterek, bundan kaynaklı tutuklularla iletişime geçmekte zorlandıklarını söylerken, buna rağmen çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Red Fotoğraf Grubu Sözcüsü ve projenin kurucusu Sultan Güner ise projenin temel amacının tutuklularla köprü kurmak olduğunu söyledi.

Proje kapsamında kurgu fotoğraflarını çekmekte epey zorlandıklarını kaydeden Güner, Görülmüştür Ekibi ile uzun soluklu bir projeye imza atmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

gazetekarinca.com

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site