Ali Özgentürk’ün 50. sanat yılı

5758

Türk sinemasının önemli isimlerinden, dünya çapında birçok filme imza atan yönetmen ve senarist Ali Özgentürk, 50’inci sanat yılını, Adana’daki etkinlikte kutlayacak.


Ali Özgentürk´ün 50’nci sanat yılını Adana’da görkemli bir şekilde kutlamaya hazırlanıyor. 20 Mayıs akşamı Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan kutlama törenine Özgentürk’ün arkadaşları Türkan Şoray, Halil Ergün, Suna Selen Sümer, Gülsen Tuncer, Meral Çetinkaya, Ahmet Mekin, Ayşe Kökçü, Elif İnci, Gülsen Tuncer, Cengiz Sezici, Engin Ayça Menderes Samancılar, Rıza Akın, Elif İnci, Işık – Nazım Öğütçü gibi isimler katılacak.

FİLM GÖSTERİMİ YAPILACAK

Ali Özgentürk 50’nci sanat yılı etkinlikleri kapsamında 21 Mayıs’ta ise Özgentürk´ün önemli filmlerinden ‘Hazal’ ve ‘Bekçi’ filmlerinin gösterimi yapılacak. Sinematek işbirliği ile gerçekleşecek film gösterimlerine yönetmenin yanı sıra Türkan Şoray ve Halil Ergün de katılarak izleyicilerle söyleşi yapacak. Etkinliklerde ünlü yönetmenin arşivinden oluşan sergi Kadir Has Üniversitesi tarafından hazırlandı ve 2 gün açık kalacak.

sozcu.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site