Banksy, AB’nin yıldızını söktü

5750

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy, bu kez ‘Avrupa Birliği tartışmalarına’ dikkat çeken bir duvar resmi ile ortaya çıktı. Kimliği bilinmeyen ünlü sanatçı, son eserini, İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan Dover şehrinde, otoyol üzerindeki bir bina duvarına çizdi.


İngiltere’nin siyasi içeriği olan eserleriyle tanınan gizemli sokak sanatçısı Banksy son işini Kent kontluğuna bağlı Dover şehrinde bir binanın duvarına yaptı. Duvar esminde bir işçi AB Bayrağı’nda yer alan 12 yıldızdan birini parçalıyor.

Banksy’nin son işi İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmak (Brexit) için birlik ile müzakerelerini başlatması öncesinde yapıldı.

ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİ

BBC’nin aktardığına göre sosyal medyada bazı kullanıcılar eserin vermek istediği mesajın ‘fazla açık’ olduğunu savunarak, İngiltere’nin birlikten ayrılma kararını referandumla çok önce alması nedeniyle Banksy’nin ‘geç kaldığı’ yorumunu yaptı.

Ancak diğer kullanıcılar duvar resmindeki işçinin yıldızlardan birini parçalamasıyla bayrağın tümünde ilk bakışta fark edilmeyen ‘çatlaklar’ oluştuğuna dikkat çekerek, Brexit ile tüm birliğin parçalanma sürecine girdiğine yönelik bir mesajın verilmek istendiğine dikkat çekti.

Duvar resminin, Banksy’e ait olduğu sanatçının resmi Instagram hesabında yapılan paylaşımlarla doğrulandı.

Dover, England.

Banksy (@banksy)’in paylaştığı bir gönderi ()

sputniknews.com

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site