BİFO ile Bir Prömiyer: “Krzysztof Penderecki’nin Trompet Konçertinosu”

7096

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Krzysztof Penderecki’nin Trompet Konçertinosu’nun ülkemizdeki ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.


20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ürettiği eserlerle kendi ekolünü yaratan Krzysztof Penderecki’nin dünya prömiyeri 2015 yılında yapılan Trompet Konçertinosu’nun ilk seslendirilişi 8 Şubat’ta ‘BİFO ile Bir Prömiyer’ konserinde gerçekleştirilecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) her sezon birbirinden özel yapıtları repertuvarına eklemesine vesile olan prömiyerler dizisi kapsamındaki konser, bestecilere ve esin kaynaklarına saygıyla oluşturulmuş özel bir program içeriyor. Konser, Alban Berg’in ‘İlk Dönemden Yedi Şarkısı’ ile başlayacak ve ülkemizin umut vadeden şan sanatçılarından biri olan Burcu Hancı sahnede olacak.

Prömiyerde ise trompetin dünyaca ünlü yıldızı Gábor Boldoczki’yi izleme fırsatı bulacağız. Çağdaş repertuvara olduğu kadar barok ve klasik döneme olan hâkimiyetiyle ilgiyle izlenen Boldoczki, bu konserde Mozart’ın Mi bemol Majör Konçerto’sunu da seslendirecek.

sozcu.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Özel tasarımlara ilgi duyanlar için çok farklı saç aksesuarları: “Melix Design”