Bir Çocuk Masalı Turunç’un Bahçesi 12 Kasım’da Dasdas Sahne’de

6026

Direklerarası Seyirci Ödülleri kapsamında yapım ödülü almış olan Bir Çocuk Masalı Turunç’un Bahçesi 12 Kasım Pazar saat 12.00’da Dasdas Sahne’de.


Oyunun Amacı

‘’Bir Çocuk Masalı Turunç’un Bahçesi’’ isimli oyunumuz; çocukların öz güven kazanmaları, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve üretebiliyor olmaları üzerine tasarlanmıştır. Oyun her çocuğun eşsiz birer yetenek olduğunu anlatılırken, dostluk, dürüstlük, hayal kurma temalarını işler. Gerçek olanla hayal olanı ayırmanın üstünde durur. Çocukların günümüzde çok sık rastlanan ‘’can sıkıntısı’’ problemini ‘’oyun oynamaya ‘’üretime’’ dönüştürmenin yollarını gösterirken çocukları kendi potansiyeline merak duymaya teşvik eder.

Oyunun Konusu

Öz güven, yetenek ve dostluk.

Oyunun Özeti

Kardeş olan Toprak’la İnci’nin evlerinde canları sıkılmaktadır. İnci ve sınıf arkadaşı olan Ece’nin masal yazma ödevini hep birlikte yapmaya karar verirler. Kukla kursuna giden Toprak’ın konuyla ilgili harika bir fikri vardır. Toprak kuklalarını çıkarınca işler daha heyecanlı, eğlenceli bir hale dönüşür ve birden kendi yazdıkları masalın içinde bulurlar kendilerini.

Biletler dasdas.com.tr ve Dasdas gişesinde

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site