BiSahne’de #SatürnFısıldayacak: “Unplugged Session-1: Neo-Beat Band”

5169

Unplugged Session-1: Neo-Beat Band

Tarih: 29 Temmuz Cumartesi
Mekan: BiSahne (Tomtom mah. Kumbaracıyokuşu Camcı Fevzi Sokak 34/A Beyoğlu/İstanbul)
Saat: 20:30
Giriş: Ücretsiz

Neo-Beat’in müzik üretim ağlarını bir araya getiren ve bağımsız müziğe destek veren yapısı olan Factory Records, BiTiyatro işbirliğiyle 29 Temmuz’da unplugged konserler serisini başlatıyor.
Serinin ilk konserini Neo-Beat Band gerçekleştirecek. Sonbaharda yayımlanacak EP’den bazı kayıtlar, ilk defa bu etkinlikte canlı olarak çalınacak… Ve daha da ötesi, etkinlikte canlı video klip çekimi yapılacak ve bu klip YouTube üzerinden on binlerce kişiye ulaşacak… Bu nedenle en az sahnedeki canlı performans kadar, katılımcıların enerjisi de geceye damgasını vuracaktır.

Unplugged Session’ın bu ilk etkinliğine katılım ücretsiz ve konser herkesin katılımına açık.

Bonus: Etkinlikte alkol satışı %50 indirimli olacak…

Factory Records

Mart 2017’de kurulan Factory Records, psychedelic rock, rock’n’roll, folk, blues, caz gibi farklı soundlarda, 17 müzik grubunu bir araya getiren bir yapı ve Neo-Beat’in kendi soundunu arama sürecinin sonucu… Factory Records 60’ların unutturulan müziğini yeniden gündeme getirerek, “psychedelic folk” olarak tanımlayabileceğimiz yeni bir müzik türünün arayışında…

BiTiyatro

Etkinliğin gerçekleştirileceği BiSahne, kendine özgü yapısıyla tam da Factory Records’un deneysel yanını yansıtmakta…
BiTiyatro’nun birincil amacı; oyuncuya, seçtiği tema doğrultusunda, düşüncenin egemenliğinde rahatça dolaşabileceği bir alan yaratarak, tiyatroda bilinmeyeni ve öngörülemeyeni araştırmaktır. Seçilen temayı – ya da metni – alışılagelmiş, garantici kalıpların dışında tutarak, beklentilerimizin ve istendiği halde söylenemeyenlerin birlikte canlandığı bir alana yolculuk etmektir.

Neo-Beat Band

60’ların müziğini, Pink Floyd’dan aldıkları ilhamla psychedelic müzikle ve Yolda Projesi’nin ruhunu yansıtan folk ve blues sounduyla bir araya getiren Neo-Beat Band, deneysel müziğin sınırlarını sonuna dek zorlayan bir grup.

Bugüne dek Neo-Beat etkinliklerinde zaman zaman sahne alan Neo-Beat Band, ilk albüm çalışmalarını neredeyse tamamlamak üzere. Albüm sonbaharda Spotify üzerinden dinleyicilerle buluşacak.

Neo-Beat Band canlı performanslarında teatral açılımlara da başvurarak sinemadan ve tiyatrodan elementleri kendine dahil ediyor ve psychedelic folk olarak tabir edebileceğimiz yeni bir soundun yükselişine öncülük ediyor.

Facebook Etkinlik  Linki: www.facebook.com/events/1599607000073536

::: BİSAHNE :::

A: Tomtom Mahallesi, Camcı Fevzi Sk. No:34, 34433 Beyoğlu/İstanbul
T: 0(212) 244 02 47
W: www.bitiyatro.com

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı