Bitkisel hayattan tepkisel hayata geçiş “Yoğun Bakım”

Yoğun Bakım, asla pes etmeyen savaşçıların evrensel hikayelerini anlatan sarsıcı bir grup olarak karşımıza çıkıyor.


Üyeleri zaman içinde tesadüflerle bir araya gelen grup, dinleyicilerine alışılmadık yeni bir hikaye sunuyor. Grubun söylemlerinde bu birlikteliğin de büyük payı var. Masalsı ama sert tınıları, albümün ve parçaların hikayelerini daha da farklı kılıyor.

2013 yılında kurulan ve 2014’te ilk demosunu hazırlayan Yoğun Bakım, grupla aynı adı taşıyan ilk albümleri ile 11.11.2015’ten itibaren tüm dijital platformlarda dinleyicileriyle buluştu. ‘Son Nefes’ adlı ilk klip parçalarını yayınladı.

2363-2

Bu birliktelik grubun gitaristi Emir Saygan’ın; bir yoğun bakım odasında başlayan serüvenini, müzik diline yansıtmasıyla başladı. Sıradışı bir gitarist; bir efsane Gür Akad’ı da kendine çekebilmeyi başaran grup sırasıyla, Önder Ayan (Bas gitar), Bilge Candan (Davul) ve Zeynel Tolga Gürer (Vokal)’ in katılımıyla bugünkü halini aldı.

Dünya standartlarında bir müziği, yaşadığı coğrafyanın duygusundan koparmadan sunan Yoğun Bakım, söylemleri ve kişiliğini oluşturan kararlı tarzı ile artık heryerde..

Tam bir performans grubu olan Yoğun Bakım, evrensel hikayeleri ve müziği ile son nefesine kadar sahnede olacak kararlılığa ve üretkenliğe sahip. 2016 Ocak ayından itibaren grubu yurtiçi ve yurtdışı konserlerde izleme fırsatı bulacağız.

2363

2363-3

Hayat..

Ne zaman gerçek anlamını kazanır? Başlangıcında mı, son bulduğunda mı?

Tüm gerçekliğiyle yüzümüze her çarptığında, dağılan ruhlarımız yeniden kalkma gücünü nasıl buluyor?

En dipteyken nefes alabilmenin ne kadar değerli olduğunu düşünün. Ruhunuzu sınayan bir çığlığın, bir hayatın başlangıcı olabileceğini. Kendini kanıtlamak istercesine bıkmadan usanmadan o yüreklerin atmak için verdikleri mücadeleyi..

Geriye dönmek imkansız. Kötü anıları unutmak, mutlu anları tekrar yaşamak.

İnsanın umutsuzluğu kalıcı değil, mutluluğun peşinden koşup bulduğumuz an gibi..

Yenilgiler, galibiyetler; inişler çıkışlar; içsel hesaplaşmalar, teslim olmalar. Bu girdabın içinde sizi tekrar hayata bağlayacak kıvılcımlara muhtaç olmak. Aklınıza insana dair hangi ilkel duygular geliyorsa, bu albüm onlarla yüzleşiyor.

Hayat..

Yine de sağ ol

web

facebook

twitter

instagram

youtube

googleplus

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site