Çok Kısa Filmler Festivali, İzmir’de yapılacak

5815

Fransa merkezli 30 ülke ve 90 şehirde aynı anda seyirciyle buluşan ve 19 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali, İzmir’de ilk defa 12-16 Haziran tarihlerinde, Portizmir4 etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek.


Jenerik hariç 4 dakikadan kısa filmlerden oluşan tematik seçkiler ve aynı özelliklere sahip bir uluslararası yarışmanın bulunduğu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alıyor. Bu yıl uluslararası yarışma bölümünde 36 çok kısa film yarışacak. İzmir dahil 90 şehirden toplanan seyirci oylarıyla da ayrıca bir ödül verilecek. Uluslararası yarışma filmlerinin yanısıra Hezarfen Film Galeri’nin Cannes Film Festivali Short Film Corner’de gösterilen ‘Shorts From Turkey’ film seçkisi de izleyiciye sunulacak.

FİLM ÜRETMEYİ ÖĞRENECEKLER

İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak festival herkese açık ve ücretsiz olacak. Yarışma Filmleri ‘Tres Court 1’ ve ‘Tres Court 2’ adı altında 2 grupta gösterilecek ve halk oylamasına tabi olacak. Festival kapsamında düzenlenecek atölyelerde 18-25 yaş arasındaki gençler film üretim süreçlerini öğrenecek.

sozcu.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site