Damla Koşar, Viyana’da birinci oldu

5852

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılan uluslararası müzik yarışmasına katılan Bursa Akademix Güzel Sanatlar Merkezi öğrencilerden 18 yaşındaki Damla Koşar birinci oldu.


Koşar, 22 Eylül’de Viyana’nın ünlü salonu Musikverein Vienna’da yapılacak ödül töreninde sahne alarak ödülüne kavuşacak.

Bursa Akademix Güzel Sanatlar Merkezi piyano öğretmenlerinden Elena Çekiç’in koçluğunda yarışmaya hazırlanan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı 12’nci sınıfı öğrencisi Damla Koşar, 12 Ağustos’ta yapılan The International Music Competition ‘Vienna’ Grand Prize Virtuoso 2017 yarışmasına gönderdiği video ile katıldı.’“Chopin Nocturne Op. 27 No.1 ve Adnan Saygun Etude Op. 38 No.1′ adlı eserleri seslendiren Damla Koşar birinci oldu.

Birinci olduğu kendisine gönderilen yazı ile bildirilen Koşar, 22 Eylül’de Viyana’nın ünlü salonu Musikverein Vienna’da yapılacak ödül törenine davet edildi. Koşar, burada canlı performansının ardından ödünü alacak.

Daha önce İspanya, Almanya, İsviçre, Gürcistan ve Bulgaristan’da düzenlenen yarışmalarda da birincilik alan Koşar, başarısını eğitmenlerine ve disiplinli çalışma sonucu elde ettiğini belirterek, “Derecelerimi biriktirip, eğitimime yurtdışında devam etmek istiyorum” dedi.

“MÜZİK İNSANI OLACAK”

Piyano öğretmeni Elena Çekiç ise, şöyle konuştu: “Damla’nın başarılarına alıştık. O bir müzik insanı olacak. Müzik eğitimi hem bireyi, hem de toplumu zenginleştirir. Bu anlamda Damla kız çocuklarının okumalarına ve müzikle ilgilenmelerine iyi bir modeldir. Damla gün geçtikçe kendisini yeniliyor ve aşıyor.” (DHA)

ntv.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı