Deniz Taşar’ın ilk solo albümü “Uykuda Bir Bulut”

5189

Genç müzisyen Uykuda Bir Bulut’la müzik piyasasına merhaba diyor.


Caz sahnesinin başarılı isimlerinden Deniz Taşar, ilk solo albümü ‘Uykuda Bir Bulut’ ile müzikseverle buluştu. Kabak & Lin Records’tan çıkan albüm beş şarkıdan oluşuyor. İsmini ‘Uykuda’ ve ‘Bir Buluttur’ şarkılarından alan albümde şarkılar birbirini tamamlıyor.

Deniz Taşar, müzik serüvenine mezun olduğu Robert Kolej’in orkestrasında vokal olarak başladı. Tasarım okuduğu Yıldız Teknik Üniversitesi’nde müzikle bağını sürdürdü ve caz bölümünden arkadaşlarıyla kurduğu gruplarla sahne almaya başladı. Orkestrasını oluşturacak müzisyenlerle de bu dönemde tanıştı. Caz performanslarının en önemli adreslerinden Nardis’in düzenlediği Genç Caz Vokal Yarışması’nda birincilik kazandı. Aynı sene JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması ve İKSV’nin düzenlediği Genç Caz yarışmalarında da başarısını sürdürdü. Taşar, son dört senedir İstanbul’un önemli caz klüplerinde ve uluslararası festivallerde sahne alıyor. Caz standartlarını yorumladığı konserler haricinde Şentürk Öztaş ile sahne aldığı Songs From A Breeze isimli proje ile caz, soul, R&B ve trip-hop türlerinde parçalara da can veriyor.

Uykuda Bir Bulut albümündeki şarkıların söz ve müziğinin tamamı Taşar’a ait. Ekip üyeleri saksafonda Yahya Dai, piyano ve klavyede Barış Mert Peker, bas gitarda Şentürk Öztaş ve Riccardo Marenghi’den oluşuyor. Dinleyicileri hayatının bir dönemine ortak etmek isteyen ve herkesin kendinden bir şey bulmasını dileyen Taşar, şarkılarını tüm içtenliğiyle sizlerle paylaşıyor.

5190

Deniz Taşar Hakkında

Deniz Taşar müzikle yolculuğuna Robert Kolej Orkestrası’nda başlar. Tasarım okumak için girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Fakültesi’nde ona bu yolculuğunda eşlik edecek müzisyenlerle tanışır ve kendini Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda bulur. Buradaki birinciliğini aynı sene katıldığı Akbank ve İKSV yarışmalarındaki başarıları takip eder. Artık İstanbul’un önemli caz klüplerinde ve uluslararası festivallerde sahne alıyordur. Caz standartlarını seslendirdiği konserler haricinde kendi kurduğu ve caz, soul, R&B ve trip-hop türlerinde parçaları yorumladıkları ekibiyle sahne alır. Aynı ekip, Deniz’e ait bestelere can vermeye başlar. Düzenlemelerini beraber yaptıkları, söz ve müziklerin tamamının Deniz’e ait olduğu bu albüm, sanatçının en güncel ve taze şarkılarından oluşur. Uykuda Bir Bulut, bu yolculukta birikmiş tüm yorgunlukların ve hüznün bir bulut hafifliğinde birikimidir. Yaşamın her anını umutla ve keyifle benimser, tatsızlıkları, geride bırakmak üzere anar.

Dinlediğinizde kendinizden hikayeler bulmanız, sanatçının hayatının bir dönemine ortak olmanız dileğiyle…

Deniz Taşar’ı Takip Edin;

itunes

spotify

facebook

instagram

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı