Dylan Ware’dan Yeni Albüm: “The Infinity Chamber”

2406

Dylan Ware’in “Folk-rock”, “Metamorphic rock”, “Folk” ve “Dark-folk” tarzlarındaki 15 şarkılık albümü “The Infinity Chamber” Şubat 2016’da piyasaya çıktı.


Infinity, (Türk rock grubu MAT’tan tanıdığınız) aranjör/prodüktör Fatih Aygün’le ortaklaşa girişilen iki yıllık bir projenin ürünü. Şarkılar, Ware’in Aygün’ün seçkin orkestral eşlikleri ve yaratıcı perküsyonlarının üzerinde süzülen gösterişli akustik gitar odaklı melodileriyle bestelenmiş şiirlerinden oluşuyor. The Infinity Chamber, İstanbul radyolarında sıkça duyulan ve 2014 yılındaki “IstanbulDogs Compilation” (Seraglio Point Productions) derleme albümde de yer alan “Nothing” şarkısını içerdiği gibi Ware’in “No Honey” adlı klasiğinin de yeniden gözden geçirilmiş, daha sıkı ve daha sert bir versiyonunu da barındırıyor.

Kaotik İstanbul şehrinin uzun süreli sakinlerinden olan Ware, Yeni Zelanda’da doğup büyümüş. Yıllarca bir seyyah gibi gezindikten sonra bu şehre yerleşen Ware, müzik yapmaya ve icra etmeye devam ediyor. Ware’in yıllar süren halk ozanı yaşam tarzından olduğu kadar Nick Drake, Roger Waters ve Paul Simon gibi isimlerin müzik ve fikirlerinden ve eskimeyen klasik psychedelic rock’tan ilham alan eserleri, belagatli, kimi zaman derinlemesine keskin ve her zaman kaliteli sözlerinin bulaşıcı derecede akılda kalıcı melodilerle ve Aygün’ün barok/metal hassasiyetinin incelikli armonileriyle birbiriyle kaynaşmasından oluşuyor.

The Infinity Chamber, Ware’in “Dark Wind Songs” (2004) ve “Wolfsongbird”’le (2012) beraber üçüncü albümü. Piyasaya çıkmadan önce İstanbul radyo kanallarında çalınmaya başlayan şarkılarıyla iki yıldır yapım aşamasında olan ve on yıl veya daha uzun süre önce bestelenmeye başlayan şarkılardan oluşan albüm heyecanla bekleniyordu.

web

48x48

facebook

youtube

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı