Emek Sineması “Eğreti Gelin Ladik” Lansmanı

received_10157210821808539

Pazartesi akşamı Taksim Grand Pera AVM’nin içine, beşinci kata sıkışıp kalmış ama mimarisi itibariyle yapının orijinalliği korunmuş Emek Sinemasında Eğreti Gelin Ladik Filminin galasına gittim. Hıncahınç doluydu. İğne atsan yere düşmez derler ya tıpkı öyle.

Ankaralı ekip Film Tayfası ve yönetmenliğini Zaim ve Deniz Güvenç kardeşlerin yaptığı bu güzel filme öncelikle mutlaka gidin çünkü üç yıllık yoğun bir emek sonucu çıktı bu film. Afişten de görüldüğü üzere Nurgül Yeşilçay’dan sonra bir de filmi yıllar sonra Yeşim Salkım oynamış ve çok da güzel kotarmış. 1996 yılındaki Eşkiya filmi ile çıktığı bu yolculukta ki onu da hatırlayanlar bilir. Kendisi on numara bir oyunculuk sergilemişti. Bu filmde de en az onun kadar hatta daha bile fazlasını sergiledi. Tabii Zaim Güvenç ve Deniz Güvenç de filmi yönettikleri gibi rollerinde de çok başarılılar. Zaim Güvenç’i Kemal Sunal ile oynadığı “Düttürü Dünya” filmindeki rolüyle hatırlar seversiniz. En az o filmdeki kadar hatta daha da fazlası güzel bir oyunculuk sergilemiş. Bir de müzik camiasında en çok plağa sahip DJ, yapımcı, menajer ve hepimizin bildiği Hakan Eren’le Bir Zamanlar’ı her pazar bize sunan Hakan Eren, oyunculukta da bizi şaşırtmadı desem yalan olmaz, adeta usta bir oyuncu edası ile büyüledi.

received_10157210828583539

Film daha önce çekilen Eğreti Gelin filmlerinden farklı olmuş iki yerde duyguyu çok yoğun hissettirdi. Biri filmin sonlarına yakın Yeşim Salkım’ın ruh halini yansıttığı, biri de sonunda Hakan Eren’in bilgisayardan yolladığı videodan sonra anne kızın durumu. Geçmişten günümüze bir bakış ile…

Cem Arık

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site