Engin Blues’dan ikinci albüm: “Haberi Duydun Mu?”

2261

Özgün besteleri ve tarzıyla, kendi adını taşıyan ilk albümünü 2015 sonunda çıkaran Engin Blues, yeni albümünü 2016 Ekim ayında müzikseverlerle buluşturuyor.


Bomonti Müzik stüdyolarında kaydedilen albümdeki parçaların tümünün söz ve bestesi Engin Yavuz’a ait. Bu albümde Engin Yavuz’a ilk albümde olduğu gibi bas gitarda Atahan Çiftçi ve davulda Onur Önder eşlik ediyor.

Besteci, gitarist ve şarkıcı Engin Yavuz liderliğindeki Engin Blues’un yeni albümüne adını veren açılış parçası “Haberi Duydun Mu?”, sözleriyle de “Türkçe blues olmaz!” diyenlere adeta “Bal gibi olur” yanıtını veriyor. Albümdeki en hareketli parça “Kim Kime Dum Duma”, yoğun blues-rock tatları içeriyor. İki farklı bölümden oluşan “En Sevdiğim” adlı şarkı ise ateşli bir balad gibi başlayıp ikinci bölümde coşkulu bir enstrümantal blues’a dönüşerek dinleyiciyi şaşırtıyor.

Blues müziğini İstanbul’un seçkin müzik kulüplerinde icra eden Engin Blues’un ikinci albümü “Haberi Duydun Mu?”, 11 Ekim 2016’dan itibaren iTunes’dan ya da Spotify, Deezer gibi dijital kanallardan müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

İlk müzik çalışmalarına henüz ortaokul yıllarında blues müziğiyle başlayan Engin Yavuz, iyi bir rock gitaristi olmak azmiyle, uzun yıllar rock tarzında çalışmalar yaptı. 2013 yılında ise yeniden blues’a dönerek, blues ve kaynağını blues’dan alan tarzlarla yoğun bir şekilde ilgilenmeye başladı. Sanatçı, kendisiyle yapılan bir röportajda özetle şöyle diyor:

“… Onca yıldan sonra Blues’un benim için çıkış yolu olduğunun farkına birdenbire vardım ve sonunda ilk tutkuma mutlulukla geri döndüm…”

Türkiye’de küçük ve seçkin bir dinleyici kitlesi tarafından takip edilen blues müziğinin gün geçtikçe daha fazla ilgi göreceğini düşünüyor ve tutkuyla inandığı bu tarzda yenilikçi yaklaşımlar sergilemeye devam eden Engin Yavuz, yeniden keşfettiği bu koca hazineyi müzikseverlerle memnuniyetle paylaşıyor.

Engin Blues;

itunes

spotify

facebook

twitter

instagram

youtube

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Özel tasarımlara ilgi duyanlar için çok farklı saç aksesuarları: “Melix Design”