Engin Blues’un debut albümü çıktı

Engin Blues ilk albümüyle müzik ve blues dünyasına Kıyak geçiyor!


Özgün besteleri ve tarzıyla, blues müziğine yeni bir soluk getirmeye soyunan Engin Blues, ilk EP’sini müzikseverlerle buluşturuyor.

Besteci, şarkıcı ve gitarist Engin Yavuz liderliğindeki Engin Blues’un aynı adı taşıyan albümünde, Türkçe sözlü üç orijinal beste yer alıyor. Blues-rock tarzındaki onlarca bestesi arasından çıkış albümü için seçtiği parçalarla hem eski blues dinleyicilerine hem de gençlere ulaşmayı hedefleyen Engin Yavuz’a, bas gitarda Atahan Çiftçi, davulda Onur Önder eşlik ediyor.

Deneyevi stüdyolarında kaydedilen albümde, dinleyeni anında yakalayıp blues dünyasının kendine özgü ritimleriyle kuşatan ve yer yer swing tadları barındıran üç özgün parça yer alıyor. Parçalarının tümünün beste ve sözleri Engin Yavuz’a ait.

“Kıyak”, “Dünyamızın Sonu” ve “Batan Gemi” adlı bestelerden oluşan bu ilk ve “kıyak” Engin Blues albümüne, iTunes’dan ya da Spotify, Deezer gibi kanallardan ulaşabilirsiniz.

2250

Engin Yavuz kimdir?

1979 doğumlu sanatçı, Galatasaray Lisesi yıllarında gitar çalmaya başlayarak ilk rock grubu deneyimlerini de yine lise yıllarında yaşadı.

Ardından bir yanda İstanbul’da Galatarasay Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans, Marmara Üniversitesi İktisat bölümünde yüksek lisans ve Paris EHESS’te Sosyoloji doktorasıyla devam eden akademik hayatını sürdürürken, diğer yandan 2004 yılında İstanbul Beyoğlu’nda profesyonel bir bar grubu olarak doğan ve ardından 2007’de ilk albümünü çıkaran MAT grubuyla müzik yaşamını da sürdürdü.

2010 yılında müzikal arayışlarıyla tam uyuşmadığı için gruptan ayrılan ve Paris’te geçen günlerde “farklı bir şeyler yapma” arzusuyla yeni bestelere yönelen Engin Yavuz, blues müziğini ve tarihini inceleyerek, blues’un kendisi için büyük bir hazine olduğunu keşfetti.

2013 yılından beri yoğun bir şekilde blues’la ilgilenen, İstanbul’un farklı mekanlarında kendi gruplarıyla blues şarkıları icra eden Yavuz, şimdi yeni grubu Engin Blues’la keşfettiği bu eşsiz hazineyi müzikseverlerle paylaşıyor…

itunes

facebook

twitter

instagram

Etiketler

İlginizi çekebilir...