İrem Derlen’den yeni maxi single: “Gidelim Haydi”

5185

BU ŞARKI BAŞINI ALIP, ŞEHİRİ TERKETMEK İSTEYENLERE GELSİN! “GİDELİM HAYDİ”

İrem Derlen, İstanbul’da doğup büyüyen; fakat yakın zamanda, pek çok insanın yapmak istediğini başarıp, Datça’ya yerleşen bir müzisyen.

Ve ‘Gidelim Haydi’, büyükşehir karmaşasından sonra umut dolu, yeniden nefes alınabilen, yeni hayatların, yeni umutların yeşerebildiği yepyeni bir hayatın şarkısı.

Kınay Production etiketiyle yayımlanan maxi single’da ‘Gidelim Haydi’, ‘Yoksa’ ve ‘İçindedir’ isimli üç şarkı yer alıyor.

Düzenlemeleri Emrah Sarıtunalılar’a, kayıt ve miksleri Emre Malikler’e, mastering çalışmaları ise Everett Young imzasına sahip bu maxi single’in ilk klibi, ‘Gidelim Haydi’ isimli şarkıya çekildi.

Prodüksiyonu Çekirge Yapım (Alper Kaya & Kaan Dereli) tarafından üstlenilen klipte Datça’nın doğal güzellikleri plato olarak kullanıldı.

İrem Derlen

İrem Derlen

İrem DERLEN:

İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezuniyeti ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan/Opera bölümünde eğitimini devam ettirdi.

Mezun olduğu sene “Opera Sanat Dalı” Yüksek Lisans bölümüne birincilikle girmiş olmasına rağmen, mezun olduğu her iki bölümü de ortak bir paydada buluşturabileceği düşüncesiyle tercihini Yıldız Teknik Üniversitesi “Sanat ve Tasarım” Yüksek Lisans bölümünden yana kullandı.

Bu bölümden “1990 sonrası Türkiye Müzik Endüstrisi’nde Müziğin Üretim, Dağıtım ve Tüketim Odakları” konulu master teziyle mezun oldu.

Edindiği klasik eğitimi popüler Batı müziği şan teknikleri ile birleştiren İrem Derlen özel şan dersleri vermenin yanı sıra çeşitli pop ve rock gruplarının solistlerine vokal koçluğu (ses geliştirme, sesin doğru ve çok yönlü kullanımı üzerine performans çalışmaları, şan – repertuar ve solfej çalışmaları) yapmaktadır. Kurumsal odaklı (şirket çalışanlarına yönelik) koro ve şarkı söyleme atölyeleri düzenlemektedir.

Sahnede 12 farklı dilde şarkı söyleyen İrem Derlen, kurucusu olduğu orkestrası “Grup Tria” ile Jazz, Latin, Opera/Napoliten, Greek, Türkçe ve Yabancı Pop, 70’ler – 80’ler, 90’lar ve Disco ağırlıklı programlar yapmakta, uzun yıllardır özel ve kurumsal gecelerde sahne almaya devam etmektedir.

Aralık 2010’da “Harikalar Diyarı” grubu ile Garo Mafyan prodüktörlüğünde, JKS & EMI Müzik Türkiye etiketiyle piyasaya çıkan Jazz & Pop / Lounge tarzındaki “Bak Kalbine” adlı albümü kaydetmiştir.

Haydi Gidelim – iTunes

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site