İstanbul Comics and Arts Festival | 8-10 Eylül’17

5887

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, yerli ve yabancı birçok kısa animasyon filminin gösterileceği İstanbul Comics and Arts Festival programı belli oldu. 8-9-10 Eylül tarihlerinde Club Quartier’de düzenlenecek festivalde 28 animasyon yer alıyor.


Öne çıkan karikatürlerin, çizgi romanların, animasyonların, illüstrasyonlar, graffitiler ve alternatif performans sanatlarının bünyesinde toplandığı İstanbul Comics and Arts Festival’inin animasyon kısa film gösterim programı belli oldu.

Yerli ve yabancı birçok kısa animasyon filminin gösterileceği festival, 8-9-10 Eylül tarihlerinde Club Quartier’de düzenlenecek.

Melis Balcı’nın seçkisiyle hazırlanan gösterimlerde, bu sene festivallerde gösterilmiş ancak henüz internet üzerinden yayınlanmayan dört film yer alıyor.

Sore Eyes For Infinity

Elli Vuorinen, 11’35”, Finlandiya (2016)

Bu yıl animasyon film festivallerinde büyük ilgi gören ve ödüller toplayan Sore Eyes For Infinity, sosyal medya alışkanlıkları ve imgeleri bu denli hızlı tüketmenin karanlık yanını konu alıyor.

Analysis Paralysis

Anete Melece, 9′, İsviçre (2016)

Analysis Paralysis, renkli çizimleri ve ilginç tarzıyla şehirlerin “tüm kaosa rağmen suç ortaklarımızı bulabileceğimiz güzel yerler olduğunu” da hatırlatıyor.

Negative Space

Max Porter & Ru Kuwahata, 5′, Fransa (2017)

Negative Space, babasından bavul toplamayı öğrenen kahramanın, yine sıkça seyahat eden babasıyla ilişkisi üzerine göz alıcı bir animasyon tekniğiyle sunuyor.

Balcony

David Dell’Edera, 6′, Macaristan (2016)

Basit ve çarpıcı anlatımıyla bu yıl festivallerden ödüllerle dönen Balcony, bireyin kitlelere dalga dalga yayılan ifadesini konu alıyor.

Bu sene havuz başı gösterimlerinde Tolga Tarhan, Çağıl Harmandar, Gökalp Gönen, Pelin Kırca ve Murat Can Kurşun’un kısa animasyonları da gösterim de kendine yer buluyor.

Animasyon gösteriminin programı

Havuz başı kısa animasyon gösterimlerinin programını aşağıda bulabilirsiniz.

1.Gün – 8 Eylül Cuma

Anete Melece, Analysis Paralysis / 9′, İsviçre (2016)
Victoria Vincent, Cat City / 3′, ABD, (2017)
Chintis Lundgren, Life with Herman H. Rott / Hırvatistan, 11′, Estonya (2016)
Max Porter & Ru Kuwahata, Negative Space / 5′, Fransa (2017)
Greg Sharp, The Future / 2′, Avustralya (2017)
Georges Schwizgebel, Jeu / 3’30”, İsviçre (2006)
Robert Loebel, The Wind / 4′, Almanya (2013)
David Dell’Edera, Balcony / 6′, Macaristan (2016)
Steffen Bang Lindholm, Less Than Human / 6’30”, Danimarka (2017)

2.Gün – 9 Eylül Cumartesi

Elli Vuorinen, Sore Eyes For Infinity / 11’35”, Finlandiya (2016)
Çağıl Harmandar, The Stretch / 2′, Amerika (2016)
Nicolas Ménard, Wednesday With Godard / 4’30”, İngiltere (2016)
Gökalp Gönen, Altın Vuruş / 9′, Türkiye (2015)
Marcie LaCerte, Summer of Love / 3′, Amerika (2017)
Murat Can Kurşun, Yerebatan Sarnıcı / 5′, Türkiye (2014)
Mark Baker, The Village / 15′, İngiltere (1993)
Tolga Tarhan, ”O’‘ / 3’, Türkiye (2017)
Pelin Kırca, Aysız Bir Gece / 3’30”, Türkiye (2016)

3. Gün – 10 Eylül Pazar

Alan Holly, CODA / 9′, İrlanda (2014)
Jonathan Hodgson, Nightclub / 6′, İngiltere (1983)
Matthew Walker, John & Karen / 3’30”, İngiltere (2007)
Elli Vuorinen, Sore Eyes For Infinity / 11’35”, Finlandiya (2016)
Marcie LaCerte, Summer of Love / 3′, Amerika (2017)
Asya Aizen, Ground Floor / 2′, İsrail (2014)
Max Porter & Ru Kuwahata, Negative Space / 5′, Fransa (2017)
Felix Colgrave, Double King / 10′, Avustralya (2017)
Jennifer Zheng, Tough / 5′, İngiltere (2016)
Parallel, Charles X – Can You Do It? / 3′, Fransa (2016)

İstanbul Comics and Arts Festival’ın tek gün ve kombine biletlerine kapıdan ve www.dsmticket.com adresinden ulaşabilirsiniz.

gazetekarinca.com

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Müzikli Kız’dan Etkinlik Önerileri (Ekim’17)