KEV ve Alarm-Art ‘Sanatın Mutfağı’nda buluşuyor

5883

Sıcak Yaz mevsiminde ülkemizin incisi Bodrum’dan güzel bir haber…
Bodrum’da Kültür – Sanat Çalıştayı…
KEV ve ALARM-ART “SANATIN MUTFAĞI”NDA BULUŞUYOR

* Köksal Eğitim Vakfı (KEV) ile sanat topluluğu Alarm-Art “Sanatın Mutfağı” adlı projede bir araya gelecek. Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde yapılacak projede sanatçılar bir hafta sürecek bir çalıştay gerçekleştirecek.

* Sanatçıların Çalıştayda ürettikleri sanat eserleri ise 5-24 Ağustos tarihlerinde Dibeklihan’daki İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde KEV yararına sergilenecek.

Eskişehir başta olmak üzere farklı illerden genç sanatçıların katılımıyla kurulan “Alarm-Art sanat topluluğu” ile “Köksal Eğitim Vakfı (KEV)” ortak bir projede buluşuyor.
Pet Holding’in destekleriyle gerçekleşecek “Sanatın Mutfağı” adlı etkinlikte sanatçılar bir haftalık çalıştay gerçekleştirecek. Çalıştay sırasında sanatçılar ziyaretçileri mutfaklarına davet ederek, eserlerin oluşum sürecine başından sonuna kadar izlemelerini sağlayacak. Mutfak Sanatına da bu çalışmalarda yer verilecek olup, iki genç usta yemek şefi Barış ve Birce Ak, sanat eserleri ile uyumlu yemek sunumları ile mutfak ve yemek kavramının çok yönlü işlenmesini sağlayacak.

ÖZEL SERGİ:

Çalıştay sonrası yapılan eserler, 6 Ağustos’ta Dibeklihan İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek gala ile sanat severlerin ilgisine sunulacak. Sanatçılar, 24 Ağustos tarihine kadar sürecek sergiden elde ettikleri geliri Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine destek amacıyla KEV’e bağışta bulunacak.

KEV Başkanı ve Pet Holding YK Başkan Yardımcısı Zeynep Köksal Yaykıran; “ Sosyal Sorumluluk çalışmalarımız Ankara dışında da çok çeşitli şehirleri kapsamakta. Bodrumda da önemli bir Kültür – Sanat projesine destek vermekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

5883-2

PROGRAM:

ÇALIŞTAY: 29 Temmuz – 5 Ağustos
SERGİ: 5 – 24 Ağustos / Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü / İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi
GALA: 5 Ağustos Cumartesi saat: 19:30

KEV – KÖKSAL EĞİTİM VAKFI

Pet Holding YK Başkanı Prof. Dr. Güntekin Köksal tarafından bağımsız, dinamik, şeffaf, güvenilir ve istikrarlı bir kurum olma vizyonuyla kurulan KEV; başarılı olup maddi imkanı kısıtlı, çalışkan, güvenilir, dürüst ve öncü gençleri öğrenim süresince desteklemek misyonuyla 20 yılı aşkın süredir yoluna devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne KEV, yüzlerce üniversite öğrencisine burs imkanı tanıyıp ve yüzlerce öğrenciye karşılıksız kitap yardımında bulundu. Bursiyerlerinin, başkentin kültür ve sanat etkinliklerine katılımına, ücretsiz eğitim programları ile sertifika almalarına, yaz dönemlerinde staj yapmalarına da imkan sunuyor.

KEV, bu zamana kadar birçok mühendis, avukat, idareci, hakim, doktor ve iş insanının yetişmesine ön ayak oldu ve olmaya da devam ediyor. KEV mezunları, Türkiye’de ve dünyada birbirinden farklı şirketlerde çalışıyor. KEV, bursiyerlerini belirlerken, öğrencilerin aydınlık Türkiye için artı değer sağlayacak, güvenilir, dürüst ve öncü bireyler olmasını göz önünde bulunduruyor. kev.org.tr

 

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı