Melis Bilen Dur Durak Bilmiyor!

185

İnternette yayınladığı parçaları ile dünya üzerinde büyük bir hayran kitlesine ulaşan Melis Bilen, geçtiğimiz aylarda İsviçre Eurovision  seçmelerine gönderdiği ve ön elemeyi geçen 2 bestesi ile gündeme gelmişti.


Türkiye, Brezilya ve Amerika’da çıkardığı albümler ve dışarıya sattığı şarkılar ile yurt dışı müzik çevrelerinde “beste fabrikası” olarak adlandırılan Melis Bilen, yeni bir İngilizce single daha yayınladı.

Amerika’da çıkan “Let’s Do It Now” adlı 3 şarkılık single’ının üzerinden henüz 1,5 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, 2 şarkılık yeni İngilizce single’ı “Some Story”i yayınladı.  Itunes ve Amazon gibi dijital platformlarda 18 Kasım itibariyle satışa sunulan single Amerika’da da dikkat çekti. Sözlerin anlam ve derinliğiyle kendi hayatının hikayesinden kesitler anlatan güzel şarkıcı, single’daki “Awake” adlı parçasıyla ilgili şunları söyledi: “Alnımın teriyle verdiğim dürüst mücadelemde yaşadıklarımı, yazdığım bu şarkıyla tarihe not düşmek istedim.”

Dansçı kimliğini de sahnesinde dans showlarıyla şölene dönüştüren Bilen, açılış, festival gibi organizasyonlarda da oldukça rağbet edilen bir sanatçı. Yurt içinde yaptığı Türkçe parçaları satmayıp internet sitesi melisbilen.com’dan ücretsiz olarak dinleyenleriyle paylaşan Bilen, Türkiye’de herhangi bir yapımcıyla çalışmıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Van depremi, Japonya deprem tsunamisi ve Soma maden faciasında hayatını kaybeden insanlar için yaptığı sosyal içerikli parçalarla gündeme gelen sanatçı; bu güne kadar internette 150’ye yakın parçayı dinleyenleri ile ücretsiz paylaşarak Türkiye’de 5 tane promo albüm yaptığını, fakat Eylül ayında Amerika’lı bir yapımcının yurt dışı dinlenme oranlarını fark etmesi ile İngilizce parçalara ağırlık verdiğini söyledi.

Sosyal medyada dinleyicileriyle birebir iletişime özen gösteren Melis Bilen, dünya üzerinde yeni bir tip dinleyici grubunun geliştiğini belirtti. Yeni nesil internetten müziğini dinlerken onu seslendiren sanatçı ile de sosyal medyadan iletişime geçmek istiyor. Dinleyenleri ile iletişimin önemini vurgulayan Bilen, “Siz dinleyicilerinizi ne kadar ciddiye alırsanız, onlar da sizi o kadar ciddiye alır” dedi.

107.000’den fazla olan twitter takipçilerinin %80’i yabancılardan oluşan sanatçı sosyal medyayı aktif olarak kullandığını ve takipçileri ile facebook fan sayfası üzerinden birebir yazıştığını belirterek, “Dinleyenlerimi ben de dinliyorum,” dedi.

ITUNES

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site