Müzik Köyü’nün bu yılki programı belli oldu

5875-2

İlk olarak 2015 yılında hayata geçirilen Müzik Köyü projesi, bu yıl da doğanın, müziğin ve gelenekselin izini sürmeye devam ediyor.


Geçen yıl üç haftalık bir program açıklanmasına rağmen, 15 Temmuz’da yaşanan olaylar sebebiyle hayata geçirilemeyen Müzik Köyü, bu yıl 6-11 ve 13-18 Ağustos tarihleri arasında, iki periyot şeklinde Fethiye’de gerçekleşecek.

2015 yılında Türkiye ve dünyanın 7 farklı ülkesinden gelen katılımcıları yerel çalgılar, profesyonel müzisyen ve akademisyenlerle buluşturan proje, bu yıl yerel sanatçıların yanı sıra İran, Yunanistan ve İspanya’dan gelen sanatçıların katılımıyla düzenlenecek.

Proje koordinatörlüğünü Aytaç Gökdağ, genel sanat yönetmenliği görevini Mehmet Günay Eser’in yürüttüğü proje kapsamında atölye, söyleşi, seminer ve konserler düzenlenecek.

5875

Müzik Köyü Programına katılacak sanatçılar ise şöyle:

İLK PERİYOT 6-11 AĞUSTOS’TA

6-11 Ağustos (1. Periyot) Kemal Dinç Selim Özyol, Ador Hooyar, Erdem Şimşek, Arslan Hazreti Ahmet Aslan, Doç. Dr. Özgü Bulut, Efren Lopez Sanz, Ali Ulutaş-Yusuf İhsan Bodur, Gülay Diri, Ozan Özdemir, Metin Yılmaz, Gürkan Özkan, Ozan Sarı, Merih Aşkın, Stelios Petrakis, Raquy Danziger ,Sabri Kuşkonmaz, Başak Gürcan,Giorgos Stavrakakis

İKİNCİ PERİYOT 13-18 AĞUSTOS’TA

13-18 Ağustos: (2. Periyot) Erkan Oğur, Sami Hosseini, İsmail Hakkı Demircioğlu, Derya Türkan, Osman Kırca, Hasan Bülbül, Doç. Dr. Cenk Güray, Doç. Dr. Özgü Bulut, Selim Özyol, Filiz İlkay, Ali Tekbaş, Salih Korkut Peker, Ozan Özdemir, Sabri Kuşkonmaz, Mehmet Günay Eser.

Buse Çetinkaya

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı