Otizmlilere sürrealist bir destek: “Sürrealist’in Rüyası”

5718

Mehmet Gazioğlu’nun cep telefonunun sanatla daha değerli hale geldiği düşüncesinden yola çıktığı ilk kişisel sergisi ‘Sürrealist’in Rüyası’, 4 Mayıs’ta Soho House Chancery’nde sanatseverlerle buluşacak.


Türkiye’nin en eski demir-çelik üreticilerinden Gazioğlu ailesinin dördüncü kuşak yöneticisi Mehmet Gazioğlu, ‘Sürrealist’in Rüyası’ isimli sergisinde sürreal atmosferle hayatın derin anlamını harmanlaştırıyor. Deneme çekimleri ve düzenlemeler ile başladığı çalışmalarını dört ay gibi kısa bir sürede tamamlayan Gazioğlu, eserlerini Eminönü, Balat, Galata gibi İstanbul’un tarih öncesine dayanan semtlerinde oluşturdu. Profesyonel kameralar ile yapılan çekimler, cep telefonu ile düzenlendi ve günlük hayatta sanata da zaman bulabileceği gösterildi.

TOHUM OTİZM VAKFI’NA DESTEK

Fotoğraf seçkisinde, hayata sürrealist bakmayı en güzel şekilde başaran otizmli çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunmak adına Tohum Otizm Vakfı ile bir işbirliğine gidildi. ‘Sürrealist’in Rüyası’ sergi gösteriminden elde edilecek gelirin bir kısmının Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacağı gösterimde sürrealizm sosyal sorumluluk ile bir araya geliyor.

sozcu.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site