SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali | 4-7 Mayıs’17

5740

Türkiye’nin 22 ilinden 99 koronun ve 3 bin 666 koristin yer alacağı SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’nde çoksesli müzik seslendirilecek.


Türkiye’nin 22 ilinden 99 koronun ve 3 bin 666 koristin yer alacağı SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’nde çoksesli müzik seslendirilecek. Muş’un Varto ilçesinde köy çocuklarından kurulan 11 Köyün Koro ve Orkestrası da ilk kez Maltepe Belediyesi’nin katkısıyla düzenlenen festivalde sahnede şarkılarını, türkülerini söyleyecekler.

Festivalde bu yıl, minik, çocuk, gençlik, yetişkin ve karma kategorilerinde yurt içi ve yurt dışından 3 bin 666 korist sahne alacak. 4 ve 5 Mayıs’ta “Nöbetçi Korolar”, ilçenin tarihi meydanı olan Beşçeşmeler’de açık hava konseri verecek. 6 Mayıs’taysa, açık basketbol sahasında “Korolar Kaynaşıyor” etkinliğinde, halka açık keyifli konserler ve şovlar gerçekleştirilecek. Yine etkinlikler kapsamında Muş’un Varto ilçesinde köy çocuklarının kurduğu “11 Köyün Koro ve Orkestrası” ilk kez sahneye çıkacak.

Bu yıl 5’inci kez düzenlenecek İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) yapılacak. Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Maltepe Belediyesi işbirliğiyle 4-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Festival kapsamında, 22 ilden 99 koro sahne alacak. Koro müziğini yaygınlaştırmak ve çok sesli müziğe özendirmek amacıyla yapılacak festival, Muammer Sun’dan Yalçın Tura’ya, Gürer Aykal’dan Hasan Uçarsu’ya, Mustafa Apaydın’dan Rengim Gökmen’e kadar çoksesli müziğin büyük ustalardan oluşan dev jürisi ile de festivalde eğlenceyi öne çıkaracak.

Özgür Güvenç / 2saniye.com

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site