Sultana’dan Sosyal Sorumluluk Projesi “Biz Neysek”

Gerçeğimizi bilmeliyiz ve gerçeğimizi yaşamalıyız.

Dünyadaki tüm filozofların, din ve bilim adamlarının araştırdığı sorguladığı, cevap aradığı bir sorudur bu, “neden buradayız?” Burada olmamızın elbet bir sebebi var ve bir kadın olarak varoluş sebebi gelenek, görenek veya inanç öğretileri ile bir başka cinsiyetin varlığı altında ezilmek veya köleleşmek değildir.

KENDİ DEĞERİMİZİ öğrenmenin zamanıdır.
Kendi değerimiz ile yaşamanın zamanıdır.
Kendimizi sevmenin zamanıdır.

Herbirimiz, cinsel kimliğimiz ötesinde varoluşumuzda değerliyiz.

“Biz Neysek” şarkısının ana teması, kadının kendi hayatına, varoluşuna ve bedenine sahip çıkmasını içeriyor ve aynı zamanda sahip çıkmış olanları taçlandırıyor. Her açıdan pozitif mesajlar vermek için yaptığım bu çalışma ile sosyal ve kültürel önyargıların yerleştirdiği negatif düşünceleri iyileştirmek, karşılıklı anlayışı geliştirmek, örf ve adet adı altında oluşturulmuş olan ayrımcı bakış açısından kurtulmak ve cinsiyete dayalı kalıplaşmış toplumsal kimlikler hakkında ışık tutmak ve kadının metalaşması konusunda farkındalık yaratmak istedim.

Eylül 2015 tarihi itibariyle iTunes, TTNET, Turkcell, Deezer dahil olmak üzere tüm dijital müzik platformlarında iki farklı versiyonu ile beğeninize sunulan bu değerli projenin video klibini tanıtmaktan gurur duyuyorum. Müzik aranje ve stüdyo yapım desteği için Ozan Doğulu’ya teşekkürler.

Biz Neysek şarkı ve klibinin oluşum hikayesinde maddi kaygılardan uzak, herkesin inanarak ve gönül işbirliği içerisinde çalışması, bu sosyal sorumluluk projesini çok değerli yapıyor. Daha iyi bir dünyada yaşamak isteyen, daha iyi bir dünya yaratmak isteyen birçok yetenekli genç profesyoneller, hiçbir maddi endişe gütmeden, zamanları, emekleri ve yaratıcıkları ile projeye destek verdiler. Katkılarından dolayı herkese teşekkürler.

2828-2

Aşağıda klip sonunda verilen teşekkür listesini sunuyorum:

Yönetmen + Editör: Başak Layiç
Yardımcı Yapımcı: Günsu Sarı
Görüntü Yönetmeni: Emre Ökten
Sanat Yönetmeni: Merve Ayan
Post prodüksiyon Yönetmeni: Bahadır Kapdan
Styling (Sultana için): Simay Bülbül
Saç Tasarım (Sultana için): Cengiz San
Klipte yer alan oyuncular:
Aydan Alpyıldız (dans), Celalettin Rumi Güngör (dans), Şükrü Kibar (dans), Ayla Yalçın, Çiğdem Çaylayık, Güneş Maya Timur, İrem Urak, Mehtap Cengiz, Nesrin Yılmaz, Selin Kayacan, Voyana Colic
Kareyografi: Celalettin Rumi Güngör

Değerli katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler:

Ozan Doğulu
Studios Cukurcuma
TOLOnews
Murat Odabaşı
Av. Arb. Tarkan Erdal
Burkay Alpyıldız
Emre Rende
Blippar
Boogy

-SULTANA-

2428

ALBÜMÜ SATIN AL

SULTANA HAKKINDA

Sultana, sözyazarı, rapçı, şarkıcı, yapımcı, sanatçı.

Kayseri’de doğdu, Sultana, o zaman Songül Aktürk olarak biliniyordu, sekiz kardeşin en küçüğüdür. Sultana, çocukken sahip olmak istediği bisiklet için “kızlar bisiklete binemezler” denilmesi üzerine, toplumun bazı kültürel özelliklerini çok erken yaşlarda sorgulamaya başladı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimari bölümünden mezun olur olmaz İtalya ve Amerika’ya gitti. Bir yandan mimarlık alanında çalışırken, şiirler ve şarkı sözleri yazmaya başladı. Bu başlangıç onu New York’a kadar götürdü ve ilk albümü Çerkez Kızı ortaya çıktı. Müziğine kendisinden öğeler katarak doğu ve batını ritimlerinin içiçe geçiren başarılı bir çalışma oldu. Ahmet Ertegün “Sultana, kıvrak zekalı bir şair, bir rap’çi, olağanüstü bir şarkıcı olmanın yanısıra, son derece alımlı genç bir hanımefendi. Bu ustalıklı albümü birçok yönüyle bir ilke imza atıyor”, demiştir. Sunday Times’ta çıkan makalede Sultana, İstanbul ile betimlenmiş ve eski ve bağnaz önyargıların üzerine giden çalışmaları ile sanatçı İstanbul’un modern bir sembolü olarak tasvir edilmiştir.

2828-3

Single Albüm
Biz Neysek -2015

Albüm
Çerkez Kızı (Doublemoon Records) -2000
Şöhret Yolu (Pozitif Records) -2008

Performanslar
MidEastWestFest 2001

Compilation Albüm

Burhan Öçal&Jamaaladeen Tacuma-Groove Alla Turca/Doublemoon Records-1999
East2west1-Global Departures From İstanbul/Doublemoon Records-2002
Istanbul-The Sex, The City, The Music/Petrol Records-2002
Geosonic Grooves Vol I/Nettwerk Records-2003
Delerium-Chimera/Nettwerk Records-2003
Doublemoon Kadınları/Doublemoon Records-2008

web

facebook

twitter

instagram

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site