Taner Ceylan’ın sergisi New York’ta

5752

Taner Ceylan 2012’den bu yana devam eden ‘Golden Age’ serisinden yeni resimleri ile 13 Mayıs’a dek New York’taki Paul Kasmin Gallery proje mekanında izleyiciyle buluşacak.


New York’ta Frieze Fuarı sırasında gerçekleşecek sergide serinin satir koleksiyonundan dört resim yer alacak. Klasik peyzaj resimlerinden kolajla yarattığı varolmayan manzaralarda satir figürleri ile ‘Gün Batımında Chiron’ ve ‘Gecenin Güzelliğinde Orpheus’ sergide yer alan işlerden ikisi olacak.

Serinin ‘Ikarus’un Düşü’ ve ‘Hypnos’ adlı iki resmi ilk kez izleyici karşısına çıkacak. ‘Golden Age /Altın Çağ’ serisi, Taner Ceylan’ın ‘Kayıp Resimler’ serisine devam ettiği süreçte, 2013 yılında ‘Persephone’ ve ‘Cyparissus’ desenleriyle başlamış ve devam eden bir seri. Taner Ceylan ‘Altın Çağ’ serisiyle Antik Yunan’dan 19. yüzyıla kadar uzanan mitolojik dünyanın topraklarında geziniyor. Mitolojik karakterler üzerinden ilerleyen seride yağlıboya resimler, desenler ve bir heykel yer alıyor. Sanatçı, kapanan bir çağın ardından acılı, kaotik bir şekilde de olsa iyiliklere ve güzelliklere açılan yeni bir çağı temsilen seriyi ‘Golden Age’ olarak adlandırıyor.

milliyetsanat.com

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site