Tupac Shakur biyografisi ‘All Eyez On Me’den fragmanlar geliyor

Sanatçının dördüncü ve son stüdyo albümünün adını taşıyan biyografi türündeki All Eyez On Me’den fragmanlar yayımlanmaya başladı. Bu yıl Temmuz ayında vizyona girecek olan belgesel, Tupac Shakur’un çocukluk yıllarından sahnenin zirvesine uzanan yolculuğunun konu ediniyor.


Demetrius Shipp Jr.’ın Tupac rolüne hayat verdiği filmin senaryosu Jeremy Haft, Steven Bagatourian ve Ed Gonzalez üçlüsü tarafından yazıldı. Filmin yönetmenliğini ise Wild For The Night ve Next Day Air gibi filmleriyle tanınan Benny Boom üstleniyor.

5664

2015 yılından beri gündemde olan projenin yönetmenliğini daha önce Tupac ile çalışmış olan John Singleton’ın üstleneceği açıklanmış; ancak Singleton Tupac’ın anısına yeterince saygı gösterilmediğini düşünerek projeden ayrıldığını belirtmişti.

‘’Belgesele adını veren sanatçının yaşarken yayımladığı son albüm All Eyez On Me, All Eyez on Me 2Pac’un dördüncü stüdyo albümüdür. 13 Şubat 1996’da çıkan albüm ilk haftasında yaklaşık 566,000 kopya satmıştır. Çoğu tarafından 2Pac’ın başyapıtı olarak kabul edilen albüm, hiphop tarihindeki ilk çift diskli albüm olmasıyla da müzik sektörünün en etkili albümlerinden biri olmuştur.

Albüm, genellikle 90lar rap müziğinde en parlak başarılardan biri olarak görülür. RIAA’e göre, albüm tüm zamanların en çok satan rap albümlerinden biridir ve Nisan 1996 itibarıyla sadece ABD’de 5 milyon satmıştır. Haziran 1998’de ise yine RIAA tarafından 9x platin olarak belgelendirilmiştir.’’

Buse Çetinkaya

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site