Türkiye’nin ilk vegan festivali: “Didim Vegfest”

5693

Didim Belediyesi, Türk Vegan Vejetaryenler Derneği (TVD), Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD) ve Didim Turizm Altyapı Birliği (DİTAB) organizasyonuyla, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Vegfest etkinliği için, tarihi Apollon Tapınağı mevkiinde bir festival sokağı kuruluyor.


Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Apollon Tapınağı, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Didim Vegfest’e ev sahipliği yapacak.

Düşüncesinin temelinde doğa sevgisi yatan, Türkiye’nin veganlığa özgü ilk festivali, insanlık tarihinde doğa bilimleri konusunda önemli temellerin atıldığı bu özel topraklarda anlam kazanacak.

Eğlence, alışveriş, şeflerin canlı sunumları ve spor etkinliklerinin yanı sıra uzmanların katılacağı panel ve söyleşilerle, belgesel gösterimleriyle bilgi paylaşımlarını hedefleyen etkinlikte, çocuklar için de sağlıklı yaşam, doğa ve hayvan sevgisi üzerine özel bir etkinlik programı hazırlandı. Programda, Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konulacak “Küçük Bir Mucize” adlı çocuk oyunu da bulunuyor.

Didim Vegfest’e katılmak için mutlaka vegan ya da vejetaryen olmak gerekmiyor. Yüreğinde doğa ve hayvan sevgisi taşıyan herkes bu festivale davetli.

ntv.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

radyodinlemekicinbir.site