Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne geri sayım

5868

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 24 Temmuz- 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 ayrı konseptte sunulacak olan festivalin bu yılki konseptleri,’’ Suda Caz, Kumda Gitar ve Antik Taş Ocağı’nda klasik müzik konserleri’’.

Sanat danışmanlığını Gülsin Onay’ın, sanat yönetmenliğini ise piyanist Eren Levendoğlu’nun yaptığı festivalde ülkemizin yanı sıra Brezilya, Norveç, İtalya, Fransa, Küba, Rusya ve Güney Afrika’dan gelecek müzisyen konuklar, 6 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde 15 ana konser verecek.

Festivalde konserlerin yanı sıra 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması düzenlenecek ve katılımcılar için 5 ayrı dalda ustalık sınıfı oluşturulacak.

Adnan Saygun adına düzenlenecek olan yarışma 15-19 Ağustos tarihleri arasında festival alanındaki Toprak Ev’de gerçekleşecek. Son katılım tarihi 15 Temmuz olarak belirlenen yarışmanın kazananı İstanbul Orchestra’Sion’la bir konser verecek.

5868-2

5 ayrı dalda hazırlanan ustalık sınıfları ise festival süresince her gün aralıksız devam edecek. 24-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek keman ustalık sınıfına Gilles Apap eğitmen olarak katılırken, 25 Temmuz – 01 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek viyolonsel ustalık sınıfını viyolonsel sanatçımız Dilbağ Tokay verecek. 15-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan piyano ustalık sınıfına devlet sanatçımız Gülsin Onay, Rus piyanist Ilya Itin, İtalyan piyanist Romano Pallotini ve Kübalı piyanist Mauricio Vallina katılacak. 26 – 31 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek flüt ustalık sınıfına Bülent Evcil ve İtalyan sanatçı Raffaele Trevisani katılırken, eş zamanlı yapılacak gitar ustalık sınıfına G. Afrikalı gitarist Derek Gripper, ülkemizden Erdem Sökmen ve Brezilyalı virtüöz Egberto Gismomti eğitmen olarak katılacak.

Festival programı ise şöyle:

  • 26 Temmuz – Gilles Apap – Keman & Myriam Lafar -Akordeon (Fransa) – Taş Ocağı
  • 28 Temmuz – GFA Keman Konseri – Toprak Ev 29 Temmuz – Dilbağ Tokay – Viyolonsel & Eren Levendoğlu – Piyano (Türkiye) – Taş Ocağı
  • 31 Temmuz – Viyolonsel GFA Konseri – Toprak Ev
  • 1 Ağustos – Tord Gustavssen (Norveç) – Festival merkezi, sahil
  • 4 Ağustos – Begoa Ensemble (Türkiye) – Taş Ocağı
  • 8 Ağustos – Emin Fındıkoğlu Trio – Festival merkezi, sahil
  • 11 Ağustos – Alp Ersönmez ‘Yazısız’ feat Erik Truffaz – Festival merkezi, sahil
  • 15 – 19 Ağustos – 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması – Toprak Ev
  • 18 Ağustos – Ilya Itin – Piyano (Rusya) – Taş Ocağı
  • 20 Ağustos – GFA Piyano Konseri – Toprak Ev
  • 22 Ağustos – Romano Pallotini – Piyano (İtalya) – Taş Ocağı
  • 24 Ağustos – Mauricio Vallina (Küba) – Taş Ocağı
  • 25 Ağustos – GFA Piyano Konseri – Toprak Ev
  • 26 Ağustos – Erdem Sökmen & Hasan Meten – Gitar Duo (Türkiye) – Toprak Ev
  • 27 Ağustos – Egberto Gismonti – Gitar (Brezilya) Toprak Ev
  • 28 Ağustos – Ebgerto Gismonti – Piyano (Brezilya) Taş Ocağı
  • 30 Ağustos – Derek Gripper – Gitar (Güney Afrika) Toprak Ev
  • 31 Ağustos – GFA Flüt Konseri – Toprak Ev
  • 1 Eylül – Bülent Evcil (Türkiye) & Raffaele Trevisani (İtalya) – Flüt Duo – Taş Ocağı
  • 4 Eylül – Gülsin Onay – Piyano (Türkiye) – Taş Ocağı
Buse Çetinkaya

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali | 24 Temmuz – 4 Eylül’17