Veysel Yıldırım’ın evi Guinness yolunda

5988

Londra’da içerisinde 8 bin 966 adet art print, resim, çeşitli koleksiyonlar ve antik objeler içeren sanat eserlerinin yer aldığı Veysel Baba Sanat Evi, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyor.


Veysel Yıldırım, Londra’nın Hackney bölgesindeki evini sanat evine çevirdi ve ziyaretçi akınına uğradı. Evin içinde 8 bin 966 adet birbirinden farklı eser bulunuyor. Yıldırım’ın hedefi uzun süredir Guinness Rekorlar Kitabı’na girmekti.

Amacına adım adım yaklaşan ressam ve koleksiyoncu olan Yıldırım, evini sanat evine çevirmeye karar verdiğini ve resimlerle yaşadığını belirterek, “Sanatsal içerikli resim ve objelerle duvarlar dolu bir hale geldi. Önümüzdeki haftalarda Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurmayı düşünüyorum. Resimleri seviyorum. Sanatsal çalışmaları seviyorum. Duvarlarda boşluk kalsın istemiyorum. Bir boşluk gördüğümde oraya mutlaka bir resim, bir art print eklemeliyim diye düşünüyorum. Hayatımı dolu dolu yaşıyorum. Çok mutluyum” dedi.

ÇOCUKLARIN GELMESİNİ İSTİYOR

Evdeki objelerin simetrik durmasında çok önem veren Yıldırım, simetrinin aileden gelen bir alışkanlık olduğunu, simetrik yaşadığını ifade ederek, şöyle dedi: “Çeşitli zaman dilimlerinde eskiden bir sürü insan geliyordu. Milletvekilleri, sanatsal dostlar evimi ziyarete geliyordu. Özellikle çocuklu ailelerin gelip görmesini istiyorum. Çocuklarda sanata karşı bir ilgi, heves uyanmasını istiyorum.”

sozcu.com.tr

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Özel tasarımlara ilgi duyanlar için çok farklı saç aksesuarları: “Melix Design”