Yürekleri evrenle buluşturan sınırsız bir yolculuk: “RHYTHMOSPACE”

5837

Coşkun Umut Oruç’un “Rhythmospace” isimli ilk albümü çıktı. 2017 yılındaki bu enstrümantal albümüyle Oruç; newage, ambient, downtempo ve trance gibi müzik stillerini harmanlıyor.


Bestesi, kompozisyonu ve düzenlemeleri kendisine ait 8 parçadan oluşan “Rhythmospace” albümü ile bizleri uçsuz bucaksız sevgi dolu bir yolculuğa davet ediyor.

15 yıldır çeşitli gruplarla çalışan ve kendi stüdyosunda aktif müzik üreten Oruç; eserlerinde ana enstrümanları olan klavye ve baterinin yanısıra farklı aletler ve etnik sesler kullanıyor.Aynı zamanda tıp doktoru olan sanatçı; newage müziği insan ruhuna dokunan ve onu yeni farkındalık düzeylerine ulaştıran kalplere şifa bir tür olarak görüyor. Kimi zaman uzaysal ve mekânsal algılar oluşturan ambient, downtempo öğelerle; kimi zaman dijital dinamizm yaratan coşkulu trance ritimlerle yapı veriyor parçalarına.

5837-2

“Rhythmospace” ile uzay ve insan arasındaki etkileşimi anlatmaya çalıştığını belirten sanatçı ilk albümünün çıkışını şu sözlerle ifade ediyor: “Bu albüm benim tutkum, varoluşum ve evrene imzamdır.”

Lunas Müzik Yapım aracılığı ile yayınlanan albümün prodüktörlüğünde Adil Osman Coşkun yer alıyor. Burak Bahçekapılı’ nın vokallik yaptığı albümün tek sözlü parçasının kaydı Direncan Gürcan’a ait. Tüm düzenleme ve mixler Coşkun Umut Oruç tarafından yapılmış, masteringde ise Ekrem Bozdağ imzası var.

Resmi Albüm Teaser:

Rhythmospace-Rhythmospace Resmi Video:

Rhythmospace-Love Begins Resmi Video:

Albümün dijital platform linkleri: iTunes – Fizy – Spotify 

Coşkun Umut Oruç’un biyografisi: Coşkun Umut Oruç; (d.1986, Hatay), kompozitör, müzisyen, hekim. 1986 yılında Hatay’da, sanatsever bir anne-babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. New age müziğe duyduğu sevgiyle küçük yaşlarda klavye ve bateri çalmaya başlayan Oruç, çeşitli gruplarla sahne aldı. 2003 yılında ev stüdyosunu kurarak müzik çalışmalarına hız verdi. 2010 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2016 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden tıbbi biyokimya uzmanı olarak mezun oldu. Bu süre içinde İstanbul Modern Müzik Akademisi’nde film müziği üretimi, temel armoni ve müzik teknolojileri alanlarında özel eğitim aldı. 2017 yılında ilk albümü “Rhythmospace” yayınlandı. Yaşamını İstanbul’da sürdüren sanatçı müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Etiketler

İlginizi çekebilir...

Ankararınca Dergi’nin 7. Sayısı çıktı