2019-2020 Tiyatro Sezonunda Müjdat Gezen’den Yepyeni Bir Müzikal: “Eğlence Dünyası”

Usta tiyatrocu Müjdat Gezen, yazıp yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı yeni müzikali “Eğlence Dünyası”nı, 31 Ağustos Cumartesi günü Boğaz gezintisi eşliğinde teknede gerçekleşen bir basın toplantısıyla tanıttı.

Usta tiyatrocunun yazıp yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı “Eğlence Dünyası” adlı müzikal yeni tiyatro sezonda seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

“Eğlence Dünyası” müzikalinin başlıca rollerinde Gezen’in yanı sıra Cüneyt Arkın, Oya Başar, Kayhan Yıldızoğlu, Ercan Bostancıoğlu, İlhan Daner ve Behzat Uygur gibi isimler yer alacak. Seyircisiyle Tim Show Center’da buluşacak olan müzikal, 1453’ten 2019’a İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki eğlence hayatını belgelerle, müzikle ve mizahla sahneye taşıyacak.

Ekim ayında perdelerini açmaya hazırlanan “Eğlence Dünyası”nda Levent Kırca ve Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca annesiyle birlikte; Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Polat Cüreklibatur ve Behzat Uygur’un oğlu Nejat Uygur da babalarıyla birlikte rol alacaklar.

Müzikalin zengin kadrosunda Cem Cücenoğlu, Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Selen Seyven, Nazlı Mengi, Buket Dereoğlu, Fide Köksal ve Aşık Nesimi gibi isimler yer alacak. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden eğitim almış olan 2017 Survivor yarışmasının şampiyonu Ogeday Girişken ve güreşte Avrupa şampiyonu Okay Köksal bir Türk güreşçisi rolüyle seyirci karşısına çıkacak. Müzikalin ses sanatçıları, Melihat Gülses, Ayben Erman, Semiha Yankı, Sevcan Orhan ve Yener Çevik yer alacaklar. Dekor tasarımda Barış Dincel imzası, müzik direktörlüğünü Seçil Akın, kayıt çalışmalarının Müziklab eşliğinde Murat Yelken, koreografisi Pınar Ataer ve kostümleri Aygül Kostüm Evi üstlenmektedir. Ünlü makyaj ustası Corci, dans grubu, mehter takımı ve diğer rollerle birlikte oyunda 118 kişilik bir kadro yer alacak.

Müzikalin detayları boğaz turu eşliğinde gerçekleşen basın toplantısıyla anlatıldı. Toplantıda 118 kişilik kadrodan pek çok isim katıldı.
Toplantıda Melihat Gülses “Çok Aşığın Var Diyorlar” parçasını seslendirdi.
Müzikalin Dans Ekibi tarafından eğlenceli bir gösteri gerçekleştirildi.
Cüneyt Arkın- Kayhan Yıldızoğlu- Kaan Polat Cüreklibatur
Kayhan Yıldızoğlu- Cem Cücenoğlu – Tekin Kaya

NouvArt’ı temsilen katıldığım bu güzel organizasyonda çok değerli oyuncular ile müzikal hakkında sohbet gerçekleştirdik. “Eğlence Dünyası” müzikali seyircisiyle buluştuğunda çok iyi geri dönüşlerin olacağını düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler…

Tekin Kaya

Etiketler

0 yorum “2019-2020 Tiyatro Sezonunda Müjdat Gezen’den Yepyeni Bir Müzikal: “Eğlence Dünyası””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest