71. Emmy Ödülleri: Beklenenler, Sürprizler, Öne Çıkanlar

Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen törende 71. Emmy Ödülleri kazananları belli oldu.

32 dalda aday gösterilmesine karşın iki ödülle geceden ayrılan Game of Thrones, “en iyi drama dizisi” ödülünün sahibi olurken dizinin oyuncularından Peter Dinklage, “en iyi yardımcı erkek oyuncu” ödülünü aldı. Harry Bradbeer’in Fleabag’i Barry, Russian Doll gibi adayların olduğu bir listede “en iyi komedi dizisi” ödülünü kazandı. “En iyi kadın oyuncu” ödülü Killing Eve dizisindeki performansıyla Jodie Comer’in olurken Pose dizisindeki rolüyle Billy Porter, “en iyi erkek oyuncu” ödülünü aldı.

Ozark dizisi birçok dalda aday gösterilen yapımlar arasındayken dizinin oyuncularından Julia Garner, “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünü kazandı. “Mini dizi dalında en iyi erkek oyuncu” ödülü When They See Us dizisindeki performansıyla Jharrel Jerome’ye, “en iyi kadın oyuncu” ödülü ise Fosse/Verdon dizisinden Michelle Williams’a verildi. “En iyi komedi dizisi” adaylarından Barry’nin oyuncusu Bill Hader, yine bu dalda “en iyi erkek oyuncu” ödülünü kazanırken bu dalın “en iyi kadın oyuncu” ödülü ise Phoebe Waller-Bridge’e verildi.

Dizilerin yanı sıra RuPaul’s Drag Race, “en iyi yarışma programı”, Last Week Tonight with John Oliver, “en iyi talk show”, Black Mirror’ın interaktif filmi Bandersnatch, “en iyi TV filmi” ödülüne layık görüldü. Chernobyl, “en iyi mini dizi” ödülünü kazanırken “en iyi yardımcı oyuncu” ödüllerinin komedi dalındaki sahipleri Alex Borstein ve Tonny Shalhoub oldu. Patricia Arquette ve Ben Whishaw ise mini dizilerde en iyi yardımcı oyuncu ödülünü kazandı.

Drama türünde en iyi kadın ve erkek oyuncu ödüllerinin sahipleri Margaret Atwood uyarlaması The Handmaid’s Tale dizisindeki performansıyla Cherry Jones ve Bradley Whitford oldu.

Baran Barış

Etiketler

0 yorum “71. Emmy Ödülleri: Beklenenler, Sürprizler, Öne Çıkanlar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest