Aşk tanrıçası Milda notalarda ses buldu

Burçin Odabaşıgil’in son projesi Milda, bir EP olan Beginning ile bağımsız müzik platformu OnAir Sahne etiketiyle tüm dijital ortamlarda yerini aldı.

Müzisyen Burçin Odabaşıgil yeni projesi Milda ile Beginning isimli dört parçadan oluşan çalışmasını yayınladı. İsmini Litvanya aşk tanrıçası Milda’dan alan projede yer alan tüm şarkıların beste ve üretimi Odabaşıgil imzasını taşıyor.

Burçin Odabaşıgil, Beginning’de kendi kişisel hikayesinden duygusal kesitleri müzikal bir ruha büründürüyor. Masalsı bir dille şarkılarını oluşturan sanatçı yeni projesinde dokunaklı hikayeler anlatıyor.

Odabaşıgil, projesiyle ilgili olarak “Hissettiklerimi Milda’da ortaya koydum. Edebiyatta var olan ‘durum’ öyküsü bu çalışmada müzikal bir ‘hal’ anlatımına dönüştü. Kısacık anların bende yarattığı duyguları tasvir etmek ve derinliklerini müzikle anlatmak istedim. Bir başka deyişle günün çiçeklerinin yaşattıklarını anlattım” diyor.

Projenin adının Milda olması konusunda ise “Sadece müziği değil, hayatı her alanda üretme zahmetine girme motivasyonunu aşk ile bulabiliyor ve sürdürebiliyorum. Bu yüzden projeye Litvanya mitolojisinin aşk tanrıçasının ismini vermeyi uygun gördüm. Ne de olsa kuşak olarak son çiçek çocuklarız. Her zaman aşk, aşk ve aşk” diyor müzisyen.

Ve Milda fısıldıyor: “Aşkla dolu hislerin yer aldığı melodilerde buluşalım”

Burçin Odabaşıgil;

Burçin Odabaşıgil 1985 doğumludur. Eğitimini Marmara Üni. İktisat Bölümü ile Haliç Üni. Psikoloji Bölümü yüksek lisans olarak tamamlamıştır. Müziğe 14 yaşında klasik gitar ile başladı. İlk bestelerini o dönem yaptı. Müziğin yanında resim, edebiyat, fotoğraf ve dil kursları gibi uğraşlarla besteciliğini besleyen müzisyen, birçok müzik türünde zaman geçirdi. Şu anda profesyonel olarak müzikle ilgilenmektedir.

Etiketler

0 yorum “Aşk tanrıçası Milda notalarda ses buldu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest