Bohemian Rhapsody’nin Yönetmeni Bryan Singer Tecavüzle Suçlandı

Bryan Singer / GETTY IMAGES

Olağan Şüpheliler, X-Men serisi, Süpermen Dönüyor ve Bohemian Rhapsody gibi önemli eserlerle tanıdığımız film yönetmeni Bryan Singer hakkındaki tecavüz suçlaması nedeniyle 118.000 dolar ödeyecek.

2017 yılında Cesar Sanchez-Guzman, 2003 yılında 17 yaşındayken bir yatta film yönetmeninin cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Singer’in onu tenha bir alana götürdüğünü ve tecavüz etmeden önce cinsel eylemde bulunmaya zorladığını iddia etti. Bryan Singer’in avukatı, suçlamanın doğru olmadığını ve daha önce Cesar Sanchez-Guzman’ı hiç tanımadığını söyledi. Bryan Singer iddialara göre “güvenilmez davranış” nedeniyle Oscar ödüllü Bohemian Rhapsody filminin koltuğuna oturduktan sonra filmin yönetmenliğine devam edilmesine izin verilmedi. Yönetmen daha sonra cinsel yaşın altındaki erkeklere cinsel tacizde bulunması iddiaları yüzünden Bafta Ödülleri adaylığından da çıkarıldı.

Bryan Singer davanın kapanması için 118.000 dolar ödemeyi teklif etti. Yönetmenin avukatı, mahkeme dışındaki bu anlaşmanın iflas hukuku açısından ticari bir karar olduğunu ve paranın Sanchez-Guzman’ın borçlarını ödemek ve dava masraflarını karşılamak için ödeneceğini açıkladı.

Etiketler

0 yorum “Bohemian Rhapsody’nin Yönetmeni Bryan Singer Tecavüzle Suçlandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest