Brooklyn kıyılarının tüm tarihini Waterfront sergisinde görebilirsiniz

Brooklyn’in uçsuz bucaksız kıyı şeritleriyle ilgili ilk büyük tarihi sergi 1 Aralık 2022’ye kadar Empire Stores’da bulunan Brooklyn Historical Society DUMBO’ da sergileniyor.

Bir New York stüdyosu olan Pure+Applied ve üretim şirketleri olan Potion ve batwin + robin productions işbirliğiyle hayata geçirilen Waterfront; dijital etkileşimli hikaye anlatımı teknikleri, Kinect teknolojisi, arkeolojik eserler ve hatta istiridyeler sayesinde bölgenin 100 yılın üzerindeki hikayesini vurgulayarak ziyaretçileri çekmeyi başarıyor.

Büyük vitrin, Brooklyn kıyılarının geçmişten bugüne değişimi, sahil kıyılarının iklim değişikliği karşısındaki geleceği hakkında spekülasyonlar, deniz seviyesinin yükselmesi ve soylulaştırma ile ilgili detaylara değinen 12 konsept alanın ortasındadır. Hem çocuklar hem de yetişkinler, kentin sahil kıyılarının ve orada çalışan insanların sırlarını keşfedebilir. Multimedya sergisi, sadece Brooklyn’in sahildeki gündemini yapan aktivistleri, yenilikçileri, mahalleleri, ekosistemleri değil; sahil kıyılarının küresel ölçekteki önemini ortaya koyuyor.

Etiketler

0 yorum “Brooklyn kıyılarının tüm tarihini Waterfront sergisinde görebilirsiniz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest