Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (19 Temmuz 2019)

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli, 9 film vizyona girdi.

THE LION KING / ASLAN KRAL

Yönetmen: Jon Favreau 
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Starium, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Macera
Süre: 118 Dakika
IMDB: 7,0

Yeni Aslan Kral filmi, geleceğin kralının doğduğu, Afrika savanalarına uzanan yolculuğu konu alıyor. Babası Kral Mufasa’yı örnek alan Simba, soylu kaderinin yolundan gitmeyi seçer. Ancak, bu yavru aslanın gelişini kraliyetteki herkes sıcak karşılamaz. Mufasa’nın kardeşi ve tahtın önceki varisi olan Scar, kendi planlarını yapmıştır. İhanet, trajedi ve oyunla yıkıma dönüşen Pride Rock savaşı, Simba’nın sürülmesine sebep olur. Simba, yeni bir kaç arkadaşın da yardımıyla, büyümenin ve ona ait olan şeyi geri almanın yolunu bulmak zorundadır.

PITY / ZAVALLI

Yönetmen: Babis Makridis 
Oyuncular: Georgina Chryskioti, Yannis Drakopoulos, Evdoxia Androulidaki
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 97 Dakika
IMDB: 6,7

Bazıları hüsrana ve kedere öyle sıkı sıkıya bağlıdırlar ki, acı onlar için kutsal bir mertebededir, aynı zamanda bir varoluş amacıdır. Zavallı’daki avukat için de durum böyle; her daim mağduriyeti arzulayan, ancak acısıyla “mutlu” olabilen ve yaşamdaki hiçbir acının bu arzusunu doyuramadığı biri. Efthymis Filippou’nun yazdığı bu hikâyede avukat, acıyı bir giysi gibi üzerinde taşıyabilmek uğruna elinden gelen her şeyi yapıyor.

GLORIA BELL

Yönetmen: Sebastián Lelio 
Oyuncular: Julianne Moore, Caren Pistorius, John Turturro
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 102 Dakika
IMDB: 6,4

Kocasından boşanmış bir kadın olan Gloria Bell 50’li yaşlarındadır. Ancak bir anneanne olmaktan daha etkin bir hayatı hedefleyen Gloria gündüzlerini ofisinde çalışarak geçirir. Akşam olduğunda ise kendini dans pistine bırakır. Özgür ruhlu bir kadın olan Gloria’nın hayatı, dışarı çıktığı bir gece Arnold adında bir adamla tanışması ile bambaşka bir hal alır. Aşkın büyülü heyecanını yeniden hissetmeye başlayan Gloria, kendisini flört, aile, kimlik karmaşası ve beklenmedik bir romantizm içerisinde bulur. İlk başta her şey çok güzel gitse de zamanla hayatının ikiye bölünmüş olduğunu fark eder. Gloria, geçmişten nasıl kurtulacağını bilemediği gibi geleceğe nasıl bakacağını da çözememektir. Tek bildiği şey, kendi hayatının yönünü artık kendisinin belirlemek zorunda olduğudur…

THE EMPEROR OF PARIS / İMPARATOR: YERALTI DÜNYASININ HÜKÜMDARI

Yönetmen: Jean-François Richet 
Oyuncular: Vincent Cassel, Freya Mavor, Olga Kurylenko
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 110 Dakika
IMDB: 6,3

Napolyon döneminde dünyanın en büyük ve en korkunç ceza evlerinden kaçmayı başaran tek kişi François Vidocq’tur. Bu özelliğinden dolayı Paris’te yeraltı dünyasının bir numaralı adamı olarak ün salar. Son firarından sonra kendini basit bir tüccar olarak tanıtıp, kimliğini gizlemeyi başarmıştır. Ancak geçmişi peşini bırakmaz. Eski hücre arkadaşları tarafından alakası olmayan bir cinayet üzerine atılmıştır. Arkadaşlarının ihanete uğrayan Vidocq yakalanır. Serbest bırakılması karşılığında polisin suç çeteleriyle savaşmasına yardımcı olması istenmiştir. Anlaşma yaptığı polis şefinin kısa zamanda olağanüstü sonuçlar elde etmesine yardımcı olmuştur. Buna rağmen, hem polis teşkilatının hem de başına konan ödül nedeniyle suçluların bir numaralı düşmanı haline gelecektir.

CRYPTO / KRİPTO VURGUN

Yönetmen: John Stalberg Jr. 
Oyuncular: Luke Hemsworth, Kurt Russell, Beau Knapp, Alexis Bledel
Formatlar: 2D, Altyazılı, Tempur
Tür: Suç
Süre: 105 Dakika
IMDB: 5,6

Karmaşık bir yolsuzluk ve dolandırıcılık ağını araştırmakla görevlendirilen ajan Martin, zor koşullarda aile çiftliklerini ayakta tutmaya çalışan babası Martin Sr (Kurt Russell) ve kardeşi Caleb’in (Luke Hemsworth) yaşadığı memleketi New York’a gelir. Ancak Ajan Martin geldikten kısa süre sonra, bir komplo ağını çözmeye başlar ve kendini hızlı bir şekilde tehlikeli yeraltı dünyasının içinde bulur.

ŞAHIS 46

Yönetmen: Ege Demirbüken, Çağatay Düz 
Oyuncular: Ramazan Mert Durak, Hüseyin Ezgi Taşkın, Melis Tamtaş
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 70 Dakika
IMDB:

Üç arkadaş gençlik festivaline gitmek için yola çıkarlar. Yolda yanlarına iki otostopçu alırlar. Araçları ıssız bir yerde bozulur. Yardım çağırmak için civarda ışığının yandığını gördükleri tek eve giderler. Evin sahibi yardım etmeden önce gençlere yemek hazırlar. Gençler yemekten sonra arabaya geri dönmek istese de ev sahibinin onları bırakmaya niyeti yoktur.

D-DAY ASSASSINS / KURTULUŞ GÜNÜ

Yönetmen: Andrew Jones 
Oyuncular: Lee Bane, Tom Ward-Thomas, Derek Nelson
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Savaş
Süre: 89 Dakika
IMDB: 3,5

1944’te, “Pis On Üç” olarak bilinen bir grup Amerikan askeri, üstleri için artan bir sorun haline gelir – emirlere uymamak, sık sık banyo yapmak ve sık sık kışlalarından AWOL’a gitmek. Ancak isyancılara Normandiya’nın işgali sırasında Alman çizgilerinin arkasına paraşüt yapan ilk birim olarak seçildiklerinde davranışlarını telafi etmek için bir fırsat verilir. Amaçları düşman bölgesini yaya olarak ilerletmek ve Nazi ikmal hatlarını imha etmek ve kaçış rotaları çizmektir.. Bazıları buna intihar görevi diyor. Ancak, düşmanı devirmek için hiçbir şekilde durmayacak olan bu kurban D-Day Assassin grubunun vahşeti ve kararlılığına güvenmediler. “Kirli Düzine’ye[Dirty Dozen’a] 1967 ilham veren acımasız ve heyecan verici gerçek hayat hikayesi. Ayrıca Quentin Tarantino gibi gerçek bir sinefile büyük bir ilham vermiştir.

AKILLARA SEZA

Yönetmen: Serdal Genç 
Oyuncular: Haldun Boysan, Aslıhan Güner, Timur Acar, Ulaş İnan Torun, Kemal Uçar
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 101 Dakika
IMDB:

1997 yılında liseyi bitirmenin heyecanı içerisinde olan Mustafa, mezuniyete giderken kaza geçirir. Komaya giren Mustafa, uzun yıllar uyanamaz. Aradan geçen 22 yılın ardından gözlerini açan Mustafa, sevdiği kız Seza’nın peşine düşer. Ancak onun komada olduğu dönemde birçok şey değişmiştir. Hayata yeniden başlayan Mustafa, bu süreçte teknoloji ve medeniyetle büyük bir çatışmaya girer.

ECİNNİ: TILSIMLI MEZAR

Yönetmen: Mehmet Sağlam 
Oyuncular: Önem Pişkin, Elis Büşra Kılıç, Berkay Berkman
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Korku
Süre: 92 Dakika
IMDB:

“Ecinni” isimli korku filminin sosyal medyada tanıtımını yapmak amacıyla bir Youtuber ile çekilen videodaki hikâyeden yola çıkan Yılmaz ve Sinan, gözcülük yapmaları için yanlarına aldıkları kız arkadaşları Eda ve Sema ile birlikte filmin çekildiği köye giderek, 400 yıl önce kolunda bileziği ile gömülen Ermeni rahibenin mezarını açmak isterler. Mezarı kazmaya başladıkları andan itibaren bir bir kendini gösteren tılsımlar, korkunç şeylere neden olacaktır.

* İçeriğin hazırlanmasında cinemaximum.com.tr sitesinden faydalanılmıştır.

Etiketler

0 yorum “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (19 Temmuz 2019)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest