Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (2 Ağustos 2019)

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 6 film vizyona girdi.

FAST & FURIOUS PRESENTS: HOBBS & SHAW / HIZLI VE ÖFKELİ: HOBBS VE SHAW

Yönetmen: David Leitch 
Oyuncular: Dwayne Johnson, Idris Elba, Jason Statham
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Starium, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 136 Dakika

Hobbs, sadık bir kanun adamıdır. Shaw ise kanunsuz bir kaçak. Shaw, Hobbs’a suikast yapmaya kalkışmıştır. Hobbs, Shaw’u hapse göndermiştir. Hobbs Amerikalı, Shaw ise İngiliz’dir. Görünürde bu iki adam hiçbir ortak noktası olmayan birbirine tamamen zıt iki kişidir. Ama ikisi de onları karşı karşıya getirse de kendi katı ahlak kurallarıyla çalışır ve ikisi de bunu kabul etmeleri başlarına bela açacak bile olsa birbirlerine saygı duyarlar. İkisi de sözel ya da fiziksel bir yüzleşmeden kaçmaz. Birbirlerinden hoşlanmıyor ve birbirlerine güvenmiyor olabilirler ama Hızlı ve Öfkeli, Hobbs ve Shaw’ı sunar. Bu ezeli düşmanların insanlığı sonsuza dek değiştirebilecek biyolojik, sinsi bir tehdidi durdurmak için birlikte çalışmaktan başka seçenekleri yoktur.

BY THE GRACE OF GOD / YÜZLEŞME

Yönetmen: François Ozon 
Oyuncular: Denis Ménochet, Swann Arlaud, Melvil Poupaud
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 137 Dakika

François Ozon’un Şubat ayında Berlin Film Festivali’nde ana yarışmada dünya prömiyerini yapan son filmi, Katolik ruhbanlarının pedofili vakalarına kurbanların açısından bakan şefkatli ve güçlü bir dram. Yüzleşme, günümüzde, üç yetişkin adamı izliyor: Alexandre, François ve Gilles. Çocukluklarında kendilerini taciz eden rahibin hâlâ çocuklarla çalıştığını ve kiliseden uyarı bile almadığını öğrenen bu üç yaralı ruh kendi anılarının da yüzeye çıkmasıyla “suskunluğun yükü”nden kurtulmaya karar veriyorlar. Gerçek bir vakadan esinlenen ve Ozon’un en iyi filmlerinden biri olarak övülen Yüzleşme, travma ve cesaret konularını titizlikle ve büyük bir hassasiyetle ele alıyor.

LUIS AND THE ALIENS / LUIS VE UZAYLI DOSTLARI

Yönetmen: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein 
Formatlar: 2D, 3D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 86 Dakika

12 yaşındaki Luis’in hiç arkadaşı yoktur, bu nedenle genellikle yalnızdır. Uzay bilimleri çalışanı babası Arnold, oğluna pek fazla vakit ayıramamaktadır. Arnold, uzay hareketlerine kafayı takmıştır, hatta geceleri gökyüzünü incelemekten çoğu zaman teleskopuyla uyuyakalmaktadır. Okul müdürü, Luis’in okulunu ihmal ettiğini ve bu nedenle evde tutulması gerektiğini düşünmektedir. Bir gün, 3 aptal uzaylı Luis’in kapısının önüne düşer: Mog, Nag ve Wabo. Bu üçlü bir alışveriş kanalı olan NubbiDubbi’de kendilerini masaj yapan canlılar olarak görürler. Luis onları ilk gördüğünde çok heyecanlanır ve uzaylıları kimin davet ettiğini, tehlikeli olabileceklerini düşünse de onlarla arkadaş olur ve babası görmesin diye gizler. Okul müdürü Miss Diekendaker, Luis’i okula geri almak için uğraşırken, Luis ve uzaylı arkadaşları ana gemiyle irtibata geçerek bir plan yapmak zorunda kalırlar. Luis cezbedici gezegeninden ayrılarak yabancı arkadaşlarıyla bambaşka bir gezegeni keşfetmeye gider.

ÖLÜ YATIRIM

Yönetmen: Neslihan Yıldız Alak 
Oyuncular: Öykü Çelik, Serkan Dağlı, Anıl Çelik
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 92 Dakika

Mezarlık görevlisi babalarını kaybeden iki kardeşin zengin olmaya çalışmalarıyla başlarına gelenlerin anlatıldığı ‘Ölü Yatırım’, komedinin yanı sıra izleyiciyi aksiyon sahneleriyle de etkileyecek.

GENİŞ AİLE KOMŞU KIZI

Yönetmen: Cüneyt İnay 
Oyuncular: Rojda Demirer, Emre Altuğ, Bülent Çolak, Ufuk Özkan
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 104 Dakika

Bir oto yıkama açarak hayatlarına düzen tutturmaya çalışan Cevahir ve Ulvi’nin yolu bir tesadüf eseri Cevahir’in hala unutamadığı eski sevgilisi Zeynep’le kesişir… Zeynep, başındaki belayı savmak için Cevahir ve Ulvi’den yardım ister. Hiç istemediği halde abisi Katip’in vasiyeti üzerine Nebil’le evlenmek zorundadır. Bu vasiyetin kırılacak tek yanı vardır o da Nebil’in bu evlilikten vazgeçmesidir. Cevahir ve Ulvi, Muazzez ve Kütük’ün de yardımları ile Zeynep’in uzaktan akrabaları gibi davranarak Nebil’i Zeynep’ten soğutmaya çalışırlar. Nitekim başarırlar fakat Nebil sandıkları kadar sevimli değildir. Nebil, bizimkileri ummadıkları belaların içine sokar.

JİNNA: KARABASAN

Yönetmen: Ebru Delibaş 
Oyuncular: Vedat Delibaş, Sena Özcan, Kenan Balık
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 80 Dakika

Rüya kapatılan eski bir akıl hastanesinde yaşanan esrarengiz olayları araştırmak üzere Kapadokya’ya gider. Akıl hastanesine vardıklarında perdenin ardında kalan sır çözülür; büyük bir lanet peşlerine düşmüştür. Arkalarında üç ceset bırakıp kaçmak zorunda kalırlar. Geri döndüklerinde Rüya’nın hiç bitmeyen kabusları, sancı dolu geceleri başlayacaktır. Geçmişin bir izi geleceğin bütün ışıltılarını karanlık gölgelere bırakacak. Yasak aşkların sahibi karanlık gecelerin efendisi, dul bir kadının aşkına talip olacaktır; işte o gölgelerin kutsal sahibi Jinna’dır.

* İçeriğin hazırlanmasında cinemaximum.com.tr sitesinden faydalanılmıştır.

Etiketler

0 yorum “Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (2 Ağustos 2019)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest