Bu hafta vizyonda hangi filmler var? (28 Haziran 2019)

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 8 film vizyona girdi.

ANNABELLE 3 / ANNABELLE COMES HOME

Yönetmen: Gary Dauberman
Oyuncular: Vera Farmiga, Mckenna Grace, Patrick Wilson

Kötü ruhların var olup olmadığını araştıran Ed ve Lorraine Warren çifti, oyuncak bebek Annabelle’yi durdurabilmek için onu evlerine getirerek, bir odaya kapatılar. Ancak, Annabelle’i kapattıkları odada bulunan kutsal cam bile onu durdurmaya yetmez. Odadaki diğer kötü ruhları da uyandıran Annabelle ve yeni ortaklarının hedefinde ise çiftin 10 yaşındaki kızı Judy ve arkadaşları vardır.

YESTERDAY

Yönetmen: Danny Boyle
Oyuncular: Himesh Patel, Lily James, Ed Sheeran

Jack Malik bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Hayatını küçük bir İngiliz kasabasında sürdüren Jack’in ünlü olma hayalleri yavaş yavaş bitmektedir. Her şeyin kötü olduğu anlarda bile, Jack en yakın arkadaşı Ellie tarafından desteklenmektedir. Bir gün aniden tüm dünyada bir elektrik kesintisi yaşanır. Bu gizemli olay sebebiyle Jack bir kaza geçirir ve uyandığı inanılmaz bir şeyle yüzleşir. Dünya üzerinde hiç kimse The Beatles’ı duymamıştır! Ünlü olma hayaliyle yanıp tutuşan Jack, bu durumdan faydalanabileceğini düşünür ve grubun en iyi şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar! Hızla şöhret basamaklarını tırmanırken aslında Jack kaybettiklerinin kazandıklarından fazla olduğunu anlayacaktır.

THE UNDERWATER ADVENTURES OF SADKO / KAHRAMAN PRENS SUALTI MACERALARI

Yönetmen: Vitaliy Mukhametzyanov, Maksim Volkov
Oyuncular: Lyubov Aksyonova, Mikhail Efremov, Mariya Shalayeva

Bir köylünün oğlu olan genç Sadko, ailesi gibi tarlada çalışmak istemez. İstediği şey, gün boyunca arp çalmaktır. Ve gerçeği söylemek gerekirse, bunda da çok başarılıdır. Sadko’nun bu yeteneğini fark edenler, Prens’in kızı Nastya kendi için bir eş adayı seçerken bir kenarda oturup müzik çalması için Sadko’yu, Prens’in sarayına çağırırlar. Nastya, tüm taliplerini reddeder ve sadece Sadko’yu beğenir. Sadko ise, Nastya’dan, saraydan ve düğünden kaçar ve kendisini denizin dibinde bulur. Saraydan kaçışı esnasında ise konuşkan bir papağan olan Jacob ile arkadaş olur. Deniz dibindeki Deniz Krallığı ise çalkantılı dönemlerden geçmektedir: Kötü kraliçe gücü ele geçirmiştir. Eve dönmek için Sadko ve Jacob Kraliçe’yi yenmeli ve Deniz Kralı’nı uyandırmalıdır. Pek çok zorluğun üstesinden gelen Sadko, denizin dibinde gerçek arkadaşlar edinir ve gerçek aşkı bulur.

GEÇMİŞ OLSUN

Yönetmen: Hasan Doğan
Oyuncular: Toygan Avanoğlu, Cihan Şimşek, Müge Boz

Evlendirme makinesi olan Ülfet Teyze tek oğlu Oğuz’un hasretiyle yanıp tutuşmaktadır. Mahallede uçan kuşu bile evlendiren Ülfet Teyze’nin en büyük düşmanı ise Firdevs’tir. Ülfet, Firdevs’in oğlunu da evlendirmiştir fakat Firdevs oğlunun mürüvvetini beğenmemiştir. Bu yüzden Ülfet’e karşı düşmanlık beslemektedir. Ülfet’in oğlu Oğuz yıllar sonra uzun bir izinle Rusya’dan Türkiye’ye gelir. Ülfet ise şu an elinde olan bütün baş göz dosyalarını kapatır ve Oğuz’u bu uzun izinde evlendirip göndermek ister. Firdevs ise savaş baltasını çıkarır ve Ülfet’in bu çabasını baltalamak üzere harekete geçer. Fakat Oğuz, Rusya’dan gittiği gibi gelmiştir. Bu yüzden mahallede Ülfet taraftarları ve Firdevs taraftarları arasında müthiş bir istihbarat savaşı başlamıştır. Mahalleyi ikiye bölen Oğuz’un ise kalbi tek parça değildir. Ülfet ile Firdevs’in amansız savaşında Oğuz’un sakladığı sır durumu daha da içinden çıkılmaz bir duruma doğru sürükleyecektir.

STAN & OLLIE / LAUREL İLE HARDY

Yönetmen: Jon S. Baird
Oyuncular: Steve Coogan, John C. Reilly, Nina Arianda

1930’lu yıllarda çektikleri filmler il üne kavuşmuş olan komedi ikilisi Stan Laurel ve Oliver Hardy, araları açıldıktan sonra kariyerlerini yeniden canlandırmaya çalışırlar. Savaş sonrası Britanya’sında turneye çıkan Laurel ve Hardy’nin karşılaşacağı güçlükler, geçen yıllar ile birlikte daha da çoğalmıştır.

İFRİT

Yönetmen: Suat Ay 
Oyuncular: Vahit Karabey, Emre Erdoğan, Zeynep Buse Kale

Naciye ve Gökhan birbirlerini çok sevmektedir. Ancak Gökhan’ın geçirdiği bir kaza sonrası hayatına engelli olarak devam etmesi nedeniyle Naciye’nin ailesi Gökhan’ı istemez. Bu sebeple Naciye, Gökhan’ı terkederek eski sevgilisi Burak’a döner. Gökhan da buna karşılık, Naciye’nin kendisine dönmesi için bir medyuma büyüler yaptırır. Fakat Gökhan’ın bilmediği; Burak’ın da Naciye için aynı büyülerden yaptırdığıdır. Büyüler sebebiyle Naciye bir ölüm makinesine dönüşür ve artık herkes tehlike altındadır.

SAHİR DEEP WEB

Yönetmen: Berk Aygül 
Oyuncular: Melda Yazgı, Zeynep Satır, Sebahat Adalar

Uzun süren bir aşktan yeni çıkan Melike, hayatına giren yeni insanlar ile birlikte kendisindeki yeni gücü keşfeder. Yalnız bu güç, onun büyük bir çıkmazı olur. Büyü ve Deep Web’in egemen olduğu bir hikâye.

TREAT ME LIKE FIRE / ATEŞLE OYNAYANLAR

Yönetmen: Marie Monge 
Oyuncular: Bruno Wolkowitch, Tahar Rahim, Stacy Martin

2018 Cannes Film Festivali’nde “Director’s Fortnight” seçkisinde yer almış ve “Altın Kamera” adaylığı bulunan Ateşle Oynayanlar; tutku ve adrenalinin insanı nerelere götürebileceğine dair sürükleyici bir hikaye. Filmin başrollerinde ise ünlü yönetmen Asghar Farhadi’nin “The Past” filminden tanıdığımız yetenekli oyuncu Tahar Rahim ve “Nymphomaniac 1-2” gibi yapımlarla adından sıkça söz ettiren Stacy Martin yer alıyor. Paris’te babasının kafesinde çalışan Ella’nın sakin ve sıradan bir hayatı vardır; ta ki garson olarak çalışmaya başlayan Abel ile tanışana kadar. Ella’nın Abel’e hissettiği karşı konulamaz çekim, genç kadına Paris’in yeraltı kumarhanelerinin ve heyecan dolu bir dünyanın kapılarını açar.

* İçeriğin hazırlanmasında sinemalar.com ve cinemaximum.com.tr sitelerinden faydalanılmıştır.

Etiketler

0 yorum “Bu hafta vizyonda hangi filmler var? (28 Haziran 2019)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest