Bu hafta vizyonda hangi filmler var? (5 Nisan 2019)

5 Nisan 2019 vizyon haftasına hoş geldiniz. Bu hafta vizyonda 4’ü yerli, 3’ü yabancı olmak üzere 7 film yer almakta. Yine her meraka ve beğeniye cevap veren filmler sinema salonlarını dolduracağa benzer. Dünyanın dört gözle beklediği Avengers: Endgame filminin de olduğu vizyon filmlerine birlikte göz atalım.

PET SEMATARY (Hayvan Mezarlığı)

Yönetmen: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer 
Oyuncular: Amy Seimetz, Jason Clarke, John Lithgow

Bir edebiyat uyarlaması ile karşı karşıyayız. Stephen King’in yayınlandığı tarihten itibaren çok okunan kitaplar arasına giren korku klasiği romanı Hayvan Mezarlığı ilginizi çekecektir. Karısı Rachel (Amy Seimetz) ve iki küçük çocuğuyla birlikte Boston’dan kırsal Maine’e taşınan ve sonrasında ailesiyle evinin yakınındaki ormanın derinliklerinde gizemli bir mezarlığı keşfeden Dr. Louis Creed’in (Jason Clarke) hikâyesini konu alıyor. Korkmanızı ve gerilmenizi garanti edecek bir film.

BENDEN HİKÂYESİ

Yönetmen: Onur Barış 
Oyuncular: Mert Er

Kendi sınırlarını aşmış bir yazar, çok iyi bir öykü anlatıcısı Sait Faik Abasıyanık. Ve onunla ilgili bir belgesel film ile karşı karşıya olmak ayrıca heyecan verici. Hayatın savrukluğunu hikâyelerine ustaca yansıtan Sait Faik, bu belgeselde kimi zaman dülger balığının yaşam mücadelesi, kimi zaman milyonluk şehirlerin yalnızlığı, kimi zaman da yazmasa deliren bir yazarın duygusu, sesi soluğu oluyor. Yazarın doğa ve insan sevgisiyle bütünleştiği bir yapım olma özelliğini taşıyan Benden Hikâyesi adını Sait Faik’in bizim için endişelendiği o çok güzel Son Kuşlar hikâyesindeki son pasajdan alıyor.

DUMBO

Yönetmen: Tim Burton 
Oyuncular: Eva Green, Colin Farrell, Michael Keaton

Haftanın animasyon filmi Dumbo. Usta yönetmen Tim Burton animasyon filmi olan Dumbo uçabilmektedir. Sirkin sahibi Max Medici, eski yıldız Holt Farrier ve çocukları Milly ve Joe’yu, çok büyük kulakları yüzünden sirkte alay konusu olan yavru bir filin bakımı için işe alır. Ancak, Dumbo’nun uçabildiğini fark etmeleriyle, yeni ve büyük eğlence merkezi Dreamland için hayvanları toplayan girişimci V.A. Vandevere’nin ilgisini çeken sirk beklenmedik bir dönüşüm yaşar.

THE OLD MAN & THE GUN (İhtiyar Adam ve Silah)

Yönetmen: David Lowery 
Oyuncular: Sissy Spacek, Casey Affleck, Robert Redford

Robert Redford’a En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre adaylığı getiren İhtiyar Adam Amerika’nın en ünlü banka soyguncularından Forrest Tucker’ın gerçek hayat hikâyesinden uyarlandı. Tucker (Robert Redford), 70 yaşına kadar tam 18 kez hapishaneden kaçıp bir dizi banka soygununa imza atarak otoriteleri şaşkına çevirmiştir. Ekibiyle beraber Amerika’nın çeşitli kentlerinde soygunlara devam eder. Üstelik kamuoyu desteğini de arkasına almıştır. Peşine hırslı dedektif John Hunt (Casey Affleck) takılır.

SHAZAM! (Shazam! 6 Güç)

Yönetmen: David F. Sandberg 
Oyuncular: Zachary Levi, Djimon Hounsou, Mark Strong

Koruyucu ailesiyle birlikte yaşayan 14 yaşındaki Billy Batson’ın ‘shazam’ kelimesini bağırmasıyla başlayan ve eski bir büyücü sayesinde altı mitolojik Tanrı’nın gücüne sahip yetişkin bir süper kahraman olan Shazam!’a dönüşme hikâyesini konu ediniliyor.

HABABAM SINIFI YENİDEN

Yönetmen: Doğa Can Anafarta 
Oyuncular: Sadi Celil Cengiz, Yusuf Çim, Hande Katipoğlu, Altan Erkekli, Toygan Avanoğlu

Türk komedi sinema klasiği olan Hababam Sınıfı Yeniden ile vizyondaki yerini alıyor. Gelmiş geçmiş en eğlenceli sınıfta, kuşaklar boyu süren eğitim ve gelenekler devam ediyor. Bu yılın yeni öğrencileri, hocaları ve birbirinden renkli karakterleriyle Hababam Sınıfı, yeni öğretim yılında büyük bir heyecan içerisinde. Özel Çamlıca Lisesi yeniden karma eğitime geçiyor ve okula yatılı kız öğrenciler geliyor. Macera kaldığı yerden devam ediyor.

SUÇ UNSURU

Yönetmen: Süleyman Arda Eminçe 
Oyuncular: Bülent Çolak, Altuğ Elveriş, Burak Sarımola, Koray Erkök

Celal ve Buğra aynı evi paylaşan iki yakın arkadaştır. Bir sabah yeni taşındıkları evde hiç beklemedikleri şekilde Komiser Baran ve ekibi tarafından uykularının en derin noktasından alınıp şüphelisi oldukları bir soruşturmanın ortasına yerleştirilirler. Yapılan ihbar ve savcının emriyle geldiği evde olayı aydınlatmak için Komiser Baran ve ekibi dikkatlerini garip ve tekinsiz buldukları bu ikiliye yöneltmiştir. Suç Unsuru heyecanı yüksek. Hareketli filmleri sevenler için birebir.

İçeriğin hazırlanmasında cinemaximum.com.tr, Beyazperde ve sinemalar.com internet sitelerinden faydalanılmıştır.

Etiketler

0 yorum “Bu hafta vizyonda hangi filmler var? (5 Nisan 2019)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest