Bu hafta vizyonda hangi filmler var? (8 Mart 2019)

Yeni filmlerin beklendiği 8 Mart 2019 vizyon haftasının içeriği yine çok zengin. Bu hafta vizyonda 7 yeni film yer almakta.

CAPTAIN MARVEL

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck 
Oyuncular: Brie Larson, Gemma Chan, Jude Law, Mckenna Grace, Samuel L. Jackson

Sinema sektörünün ve fantastik dünya meraklılarının merakla beklediği Marvel nihayet vizyonda. Hikaye 1990’lı yıllarda geçer. İki uzay ırkı arasındaki bir savaş dünyaya kadar ulaşır. Evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelen Carol Danvers küçük bir müttefik grubunu ve kendisini bir girdabın ortasında bulma hikayesinin anlatıldığı Captan Marvel haftanın en ilgi çekici vizyon filmi.

EVERYBODY KNOWS

Yönetmen: Asghar Farhadi 
Oyuncular: Ricardo Darin, Barbara Lennie, Javier Bardem, Penélope Cruz

Everybody Knows merakla beklenen bir Asghar Farhadi filmi. Buenos Aires’te yaşayan Laura, kız kardeşinin düğünü için çocuklarıyla birlikte İspanya’daki köyüne gider. Bu mutlu buluşma aile ve eski tanıdıklarla birlikte kutlanırken Laura’nın büyük kızı kaçırılır. Bu gerilimli günlerde hem aile fertleri hem de köy ahalisi arasındaki gerginlik ve bazı sırlar su yüzüne çıkar. Asghar Farhadi’nin İspanya’da çektiği Herkes Biliyor’da yine “mutsuz aile” yi v karmaşık geçmişleri, arzuları su yüzüne çıkarmakta. Filmde ünlü oyuncular Penelope Cruz ve Javier Bardem rol alıyor.

PAPILLON

Yönetmen: Michael Noer 
Oyuncular: Eve Hewson, Rami Malek, Charlie Hunnam, Tommy Flanagan

Papillon gerçek bir hayat hikâyesine dayanmakta. Suçsuz olduğu halde mahkûm edilen Henri Papillon Charriere ve yüksek güvenlikli hapishanede tanıştığı banker Louis Dega’nın kaçış üzerinden başlayan dostluğu ve firarın imkânsız olduğu bu hapishaneden kurtulma çabalarının macera dolu anları konu ediniliyor.

SNOWTIME! 2

Yönetmen: Benoit Godbout 

Kartopu savaşları haftanın animasyon filmi olarak karşımıza çıkıyor. Frankie ve ekibi, köylerinde bir kızak yarışması düzenlemeye karar verirler. Ancak yeni gelen Zac’e karşı yarışan Frankie, arkadaşlarıyla beraber hazırladıkları kızakları tam da bitiş çizgisinden önce parçalanır. Frankie’nin soluk kesen maceraları animasyon boyunca peşimizi bırakmaz.

WOMAN AT WAR

Yönetmen: Benedikt Erlingsson 
Oyuncular: Jörundur Ragnarsson, Jóhann Sigurðarson, Halldóra Geirharðsdóttir

Woman At War konusu itibariyle tam da kadınlar gününde vizyona giriyor olması ile özel bir film. Çevre aktivisti olmayı seçen bir kadının hikayesi. Halla, sessiz sakin bağımsız bir kadın ile tutkulu bir çevre aktivisti arasında gidip gelen çifte bir yaşam sürmektedir. İçindeki tutkulu, gözü kara kadını dinler ve bir gün gizlice yerel alüminyum endüstrisine savaş açmaya karar verir.

KAPAN

Yönetmen: Kudret Sabancı 
Oyuncular: Kemal Uçar, Öykü Çelik, Erkan Petekkaya

Kapan haftanın yerli yapımı olarak karşımıza çıkmakta. Sıradışı bir yüzleşmenin gölgesindeki insan hikâyelerinin anlatıldığı Kapan insanlar hayat yolculuklarındaki hesaplaşmalarını konu edinmekte.

HÜDDAM 2

Yönetmen: Utku Uçar 
Oyuncular: Bülent Kaya, Ebrar Kurt, Hakan Erkuran

Hüddam haftanın ikinci yerli korku filmi. Öz yeğeni tarafından tecavüze uğrayan doğuştan bedensel ve zihinsel engelli Fatma, bir süre sonra hamile olduğunu fark eder. Doğumunda annesi ve babasını kaybeden Fatma için bu bebek, yalnızlığına son verecek bir umut olur. Bebeğin doğmasını istemeyen Fatma’nın amcası Recep şiddet uygulayarak bebeği düşürür. Bu olay Fatma için çok büyük bir yıkım olur.

* İçeriğin hazırlanmasında beyazperde.com sitesinden faydalanılmıştır.

Etiketler

0 yorum “Bu hafta vizyonda hangi filmler var? (8 Mart 2019)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest