Büyük Sandalyeden Şarkılar: Derya Çınar Oral

İstanbul Alternatif müzik sahnesinin en genç etkinliği Büyük Sandalye sevdiğiniz ve tanıdığınız sanatçılarla beraber yeni ve geçen zamanla adından çok söz ettirecek yorumcuları ve sesleri sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

Büyük Sandalyeden Şarkılar’ın sıradaki konuğu Ada Müzik etiketiyle çıkan yepyeni albümünden Şarkılar ve Türkülerle Derya Çınar Oral. Sanatçı adı kadar “Sade” bir o kadar yoğun ve içli albümünde dinleyenleri her nerede olursa olsun bulunduğu coğrafyadan alıp bu türkülerin, şarkıların ait olduğu yöreye Fırat havzasına götürüyor. Büyülü sesiyle o coğrafyanın ve halklarının sevincini, neşesini, acısını yaşatan değerli yorumcu albüm sonrası albüm şarkılarını seslendirdiği ilk konserini Büyük Sandalyeden Şarkılar Online Konser’ler serisi kapsamında sunuyor. Çekimleri Ozza Galata sahnesinde gerçekleşen konser halen gösterimde olup  ve seyretix.com üzerinden 10 Haziran’a kadar ONLINE izlenebiliyor.

Sanatçı albümünde Anonim Halk Türküleriyle beraber aynı zamanda kendisi de müzisyen olan eşi Neyzen – Besteci Fatih Oral’a ait özgün eserlere de yer veriyor ve bu konserde canlı seslendiriyor.

Bu canlı performansta sanatçıya Klasik-Akustik Gitar’da Lütfücan Kapucu, Kontrbas’da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney’de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor.

Etiketler

0 yorum “Büyük Sandalyeden Şarkılar: Derya Çınar Oral”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest