Cumhuriyet kutlamaları “Caz ve Sinema Günleri”yle başladı

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Ataşehir Caz ve Sinema Günleri” 22 Ekim tarihinde başlayan etkinlik 24 Ekim tarihine kadar “Ataşehir Amfili Park”ta gerçekleşecek.

Caz ve sinemanın ahengiyle ısıtacak Ataşehir Caz ve Sinema Günleri’nde birbirinden yetenekli genç caz müzisyenleri sahne alacak.

Fransız Kültür Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinliklerin sinema gösterimi bölümünde, müzik temalı ve ödüllü Fransız filmleri izleyicisiyle buluşacak.

Her gün iki grubun sahne alacağı etkinlikte; Manuş-u Ala, JazzMatiz, Subway Jazz Station, Esra Kaya Trio, So Swing! ve Kökkadro Ataşehirlilere caz esintileri sunacak.

Konserler sonrasında düzenlenecek film gösterimi bölümünde ise; efsanevi Fransız yönetmen Jacques Demy’nin 1967 yapımı “Les Demoiselles de Rochefort (Rochefortlu Kızlar)” ve 1970 yapımı “Peau d’ane (Eşek Derisi)” filmleri ile Laetitia Carton’un 2018 yapımı “Le Grand Bal (Büyük Balo)” belgeseli yer alacak.

Bir süredir tadilat çalışmaları yürütülen ve yeni görünümüyle daha da güzelleşen Ataşehir Amfili Park’ın ev sahipliği yapacağı etkinliklerde 3 gün boyunca Ataşehir’de keyifli anlar yaşanacak.

PROGRAM

23 Ekim Cumartesi

Konser

Subway Jazz Station
Saat: 17.00

Esra Kaya Trio
Saat: 18.30

Film Gösterimi

Peau D’ane
Saat: 20.00

24 Ekim Pazar

Konser

So Swing!
Saat: 17.00

Kökkadro
Saat: 18.30

Film Gösterimi

Le Grand Bal
Saat: 20.00

Etiketler

0 yorum “Cumhuriyet kutlamaları “Caz ve Sinema Günleri”yle başladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest