17.6 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 28, 2023
Farabi Sahne

Yer

Farabi Sahne
Cinnah Cad, Farabi Sk. 17/A, 06680 Çankaya/Ankara
Web sitesi
https://www.instagram.com/farabisahnesi/
Kategori

Sonraki Etkinlik

Hava Durumu

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
18 °C
Rüzgâr: 6 KM/S
Nem: 68 %
Hissedilen Sıcaklık: 18 °C
QR Kod

Tarih

May 17 2023
Süresi doldu!

Zaman

20:00 - 22:00

Ücret

110.00₺

Etiketler

Tiyatro

Fısıltı – Önemli Bir Gün

Hayal ve gerçeğin çift yumurta ikizleri olduğunu biliyor muydunuz? En azından Burcu Seçmeer’in “Önemli Bir Gün” adlı kitabından sahneye taşıdığı olağandışı iki öyküsünde öyle.

İlkinde “Siz bizim sus pus durduğumuza bakmayın; bütün kitaplar konuşmaya bayılır!” diyor kendi de bir öykü kitabı olan “Fısıltı”. Ağırbaşlı bir bilim kitabı, kokoş bir moda dergisiyle flört edebilir mesela. Spor kitapları, ön ve arka kapaklarının fit görünmesi için sıkı bir antrenmana girişebilir. Enstrüman kitaplarıyla nota kitapları, canlı müzik için akort yapıp repertuarı gözden geçirebilir. Ta ki bir cumartesi gecesi her kitaptan bir ses çıkıp ortalık kızışıncaya kadar.

İkincisindeyse tuhaf bir balıkçı ailesinin küçük oğlunun umutları, istavritler gibi babasının ağına takılır. Fakat onun yüreği üç kalpli mürekkepbalıklarından bile büyüktür. Hayal gücü sayesinde yazar Franz Kafka’yla yoldaş, kâbusu olan ahtapotlarla dost olduğu gün hayatı değişir. Delikanlı çağındaysa, ailesi yüzünden tıkılıp kaldığı dükkân bir yana Atlas Okyanusu dahi ona dar gelecektir. Peki nasıl?

YANITLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz