23.5 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Etkinlik Tarihi

Eyl 23 2023
Süresi doldu!

Etkinlik Zamanı

17:00 - 18:00

Ücret

170.00₺

Gabo İllias

“…..Placida Linero Yozgat’tan çıkmayan anam, José Arcadio Buendía tarlada gocuğu ile kalp krizinden ölen babam, Ursula İguaran horantanın ortasında bağıran ninem, Pablo Vicario’da abim… Bağrı açık gömleğiyle dalyan gibi süzülen abim.” <br />
Yozgat… Metro İstasyonu…. Hayaller…. Kaybedişler….Ve Gabriel Garcia Marquez….

29 yaşındaki bir Metro Güvenlik Görevlisi olan İlyas, yaşadıklarına rağmen hayallerine tutunan bir genç adam. Yerin beş kat altında görünür olmaya çalışırken babası saydığı Marquez yani Gabo; İlyas’ın yolculuğu boyunca onu izleyecek, yol gösterecek ancak yerin altından yeryüzüne çıktığında İlyas bu dünyada hep yalnız olduğunu anlayacaktır.
İnsan ister Yozgat’ın bir köyünde ister İstanbul’da bir öğrenci yurdunda isterse Kolombiya’da bi kasabada olursa olsun karanlığın pençesindedir. Yozgat’tan Kolombiya’ya uzanan bir kompartımandan aidiyetsizlik, kaybolmuştuk ve ironiler üzerine eleştirel bir oyun Gabo İllias sıradan bir adamın aklından geçen sıra dışı şeylerin yolculuğuna çıkartıyor.

Monologlar Müzesi, Asmalı Sahne ortaklığıyla ilk kez Monologlar Festivali’nde kısa hali ile sahnelenen GABO İLLİAS’ı tek kişilik performansla seyirci ile buluşturmanın mutluluğunu yaşarken, yeni metinleri de tiyatromuza kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

ETKİNLİK MEKÂNI

Asmalı Sahne
Asmalı Mescit, Asmalı Sahne, Hoş Apt, Yemenici Abdüllatif Sokak, Beyoğlu/İstanbul
Asmalı Sahne

Etkinlik bitti.

QR Kod

Sonraki Etkinlik

  • Emanet
  • Tarih
    Haz 13 2023 - Kas 30 2023
  • Zaman
    Tüm Gün

Hava Durumu

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
25 °C
Rüzgâr: 31 KM/S
Nem: 61 %
Hissedilen Sıcaklık: 26 °C
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments