22.7 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 21, 2023

Etkinlik Tarihi

Eyl 22 2023

Etkinlik Zamanı

20:30

Ücret

180.00₺

Mavi Müzikhol

Endless Art Taksim’in ilk oyunu Mavi Müzikhol; Eylül ayında seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. 31 Temmuz’da prömiyer yapan oyun sezon boyunca Endless Art Taksim’de sahnelenmeye devam edecek.

Bu topraklar bir sürprizler kıtasıdır. Her köşesinde bir sürpriz bekler insanı. Her noktasının karmaşası çarpar, baştan çıkarır. Mutlu eder, sevindirir, üzer, hüzünlendirir, şiddetlendirir. Dehlizleri kazıldıkça nice hikâye çıkar içinden. Henüz keşfedilmemiş ya da keşfedilse bile kaçınılmış. Çünkü bu topraklar nice baş kahramanı olmuş. Zamanlar, insanlar değişmiş. Aynı kalan hep kadın olmuş. Ama efendi, ama sokakta, ama kendi evinde, ama umumi evde, ama icracı ama masacı… Her zaman ve her koşulda kanatlarından şeffaf bir iple bir erk’e bağlı. Bazen de bir urganla… Ne zamanki boynundakini kesip atmış. O zaman başlamış kadının hikayesi! Mavi Müzikhol, kanatlarıyla gökyüzüne ulaşan kadınların hikayesi….

‘Mavi Müzikhol’ oyunu erkek egemen eğlence kültüründe ayakta kalmaya çalışan kadınların yolculuğuna çıkarıyor bizi. Işıkların, müziklerin arasında çocuk kalan kadınlar nice hikâyeye konu oldu. Ve olacak! Spot ışıkları yandığında gülümseyen kadın, ipi elinde tutan erkek! Gerçekçi bir şekilde sahneye taşınan oyun pavyon kültürüne gerçekçi ve ironik bir yerden bakıyor.

Elçin Gürler’in yazdığı Mavi Müzikhol’ün yönetmenliği Muharrem Uğurlu’ya ait. Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz’ın 2 konsomatris kadına hayat verdiği oyun 8-22-30 Eylül’de Endless Art Taksim Sahnesi’nden izlenebilir.

 MAVİ MÜZİKHOL / KÜNYE

Yazan:Elçin Gürler
Yöneten:Muharrem Uğurlu
Yardımcı Yönetmenler:Pelin Koçak & Serap Üsküplü
Oyuncular:Gülşah Yavuz & İpek Yorulmaz
Koreograf:Serap Üsküplü
Işık Tasarımı:İlker Togay
Reji Asistanı:Öznur Ay Bolat
Sahne Direktörü: Metecan Enderer
İdari Koordinatör: Başak İlhan
Süre: 70 dakika

ETKİNLİK MEKÂNI

Endless Art Taksim
İnönü Mahallesi, Elmadağ Cd. 28-30, 34373 Şişli/İstanbul
Endless Art Taksim
QR Kod

Sonraki Etkinlik

  • Emanet
  • Tarih
    Haz 13 2023 - Kas 30 2023
  • Zaman
    Tüm Gün

Hava Durumu

Güneşli
Güneşli
24 °C
Rüzgâr: 11 KM/S
Nem: 65 %
Hissedilen Sıcaklık: 25 °C
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments