Tarih

28 - 29 Oca 2019
Expired!

Zaman

21:30 - 03:00

Ücret

60,00TL

15. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması 2019

House Band: Uraz Kıvaner (p), Kağan Yıldız (b), Ekin Cengizkan (d).
Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nın amacı, Türkiye’de amatör veya profesyonel olarak müzikle uğraşan genç vokalistlerin seslerini yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da duyurmalarına destek olmaktır. Ülkemizin renkli kimliğini sanatçılarıyla festivallerde yansıttığı gibi, genç yetenekler aracılığıyla yarışmalarda sergilemesine önem veriyoruz. Tüm sanat dallarında olduğu gibi müzikte de gerçek anlamda bir yarışmanın olmadığına inanıyoruz. Yarışmalarda derece alanlar bu işi en iyi yapanlar olmadığı gibi, diğerleri de kötü olarak nitelendirilemez. Ancak bazı durumlarda bir kişinin diğerlerini de temsil etmek üzere seçilmesi gerekir. Bu heyecanlı gecede sizleri de aramızda görmek isteriz.

::: AMAÇ VE KONU :::

Nardis Jazz Club tarafından düzenlenen “Genç Caz Vokal” yarışmasının amacı, Türkiye’de amatör veya profesyonel olarak müzikle uğraşan gençlerin, caz vokal alanında gelişme göstererek seslerini duyurmalarında yardımcı olmak, uluslararası sahnelerde yer almalarını sağlamak, teşvik etmektir.

28 Ocak 2019 tarihinde Nardis Jazz Club’deki canlı final değerlendirmesinden sonra;

1 yarışmacı 3 – 6 Nisan 2019 tarihlerinde Letonya’nın başkenti Riga’da yapılacak olan “Jazz Stage” (http://www.rigajazz.lv/en/) yarışmaya,

1 yarışmacı Temmuz ayı içinde yapılacak olan “İstanbul Caz Festivali” kapsamında uygun bulunan bir sahnede yer almaya hak kazanacaktır. 1 yarışmacı Gümüşlük’te Eylül ayında yapılacak “Caz Kampı”na katılmaya hak kazanacaktır.

Yarışma sonunda daha sonra açıklanacak mansiyon ödüller de verilecektir.

::: SEÇİM :::

“Genç Caz Vokal” Seçmelerine katılacak müzisyenler bu şartnamede belirtildiği şekilde Nardis Jazz Club’a başvurmaları gereklidir. Değerlendirmeler bu başvurular üzerinden iki aşamalı bir seçim sonucunda yapılacaktır. İlk aşamada gönderilen başvurular arasından seçici kurul tarafından belirlenenler, ikinci aşamadaki performans secmelerine çağırılacaktır. Halka açık olarak yapılacak ve adayların canlı performanslarından oluşan değerlendirme konseri sonrasında seçici kurul tarafından başarılı bulunan şarkıcılardan biri Nisan ayında Riga’daki yarışmaya, biri diğerleri ise Temmuz ayında İstanbul Caz Festivali’ndeki etkinliklere katılmaya hak kazanacaktırlar.

::: SEÇİCİ KURUL :::

Değerlendirmeyi yapacak Seçici Kurul üyeleri:

–      Aydın Kahya, Hacettepe Üniversitesi
–      Başak Yavuz, BAÜ Caz Akademisi
–      Cem Tuncer, Müzisyen
–      Ece Göksu, Müzisyen
–      Eray Aytimur, Jazz Dergisi

–      Eren Noyan, The Badau
–      Engin Gencer, Tonmaister
–      Hakan Tüfekçi, Radyo Programcısı
–      Harun İzer  – Istanbul Caz Festivali Direktörü
–      Önder Focan, Müzisyen
–      Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi
–      Sibel Köse, Müzisyen

Nardis Jazz Club

0 yorum “15. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest