Tarih

24 Şub 2019
Expired!

Zaman

13:00

Başak Sayan | Nigâhdar

Başak Sayan, tasavvuf ve kuantum fiziğinin benzerliğine polisiye bir kurguyla ışık tutan yeni romanı Nigâhdar’ı, 13. Ankara Kitap Fuarı’nda imzalıyor.

Fuar kapsamında 24 Şubat Pazar günü saat 13.00’te ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek imza gününde Başak Sayan, hem kitaplarını imzalayacak hem de okurlarıyla sohbet ederek Nigâhdar’la ilgili soruları yanıtlayacak.

Kitapları ilgiyle takip edilen Başak Sayan’ın yeni romanı Nigâhdar, heyecan ve gizem dozu yüksek bir kurguyla Hallâc-ı Mansûr’un bin yılı aşkın bir zamandır kayıp olan risalelerinin izini sürüyor. Okurları, Abbasi İmparatorluğu dönemiyle günümüz arasında dolaştıran Nigâhdar, din ile bilimin, Tanrı kavramı ve tasavvufla kuantum fiziğinin iç içe geçtiği, soluk soluğa okunacak bir roman.

Başak Sayan, dinler tarihi üzerine iki yıl süren derin bir araştırmanın ardından yazdığı Nigâhdar’da; Hallâc-ı Mansûr’un kayıp risaleleri ekseninde okurlarını tarihin derinliklerine sürüklüyor. Roman; Hallâc-ı Mansûr’un uğruna can verdiği öğretileri ters yüz ederek topluma dayatan din ve siyaset ilişkisinin bugün de devam ettiğini çarpıcı bir anlatımla gösteriyor. Tasavvufun dinler üstü bir kavram olduğunu, güçlü bir polisiye kurguyla anlatan Nigâhdar, bilimsel, tarihi, felsefi ve mistik ögeleriyle dikkat çekerken okuyucunun merak duygusunu her sayfasında canlı tutmayı başarıyor.

Başak Sayan, 13. Ankara Kitap Fuarı kapsamında 24 Şubat 2019 Pazar günü 13.00-15.00 saatleri arasında ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek imza gününde, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan Nigâhdar’ı imzalayacak. 15-24 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşen 13. Ankara Kitap Fuarı, Eylül Fuarcılık tarafından düzenleniyor.

*Nigâhdar: Koruyucu, muhafaza eden, saklayıcı. (Farsça)

Congresium Ankara

0 yorum “Başak Sayan | Nigâhdar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest