Tarih

23 Şub 2019
Expired!

Zaman

20:00 - 23:15

Ücret

130,00 TL

“Behemoth” // Ön Grup: Persecutory – DJ: Çağlan Tekil

27 yıldır black metal’in sınırlarını zorlayan Polonyalı grup Behemoth, öncesinde Persecutory ve geceyi başlatan müzikleriyle Çağlan Tekil, 23 Şubat’ta Volkswagen Arena’ya konuk oluyor.

Behemoth

İlk dönemlerinde saf black metal sound’u sunan Behemoth, 2000’li yıllarda death metal sound’undan da beslenerek kendi özgün tarzını buldu. Aynı dönemde Ortadoğu’nun müzikal öğelerinden de beslenmeye başlayan grup; Nergal, Orion ve Inferno’dan oluşuyor. 2013’ten beri dünya çapında bir grup haline gelen Behemoth; Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Marilyn Manson, Iron Maiden, Metallica gibi büyük isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Grup 2018’de Slayer’ın veda turnesinde konuk olarak yer aldı.

Kendilerini yeniden tanımladıkları albüm olma niteliği taşıyan, grubun on birinci albümü “I Loved You At Your Darkest” 5 Ekim’de hayranlarıyla buluştu. Behemoth’un diğer albümlerine kıyasla daha dinamik ve rock etkisi altında olan albümün yapım prodüktörlüğünü grup üyeleri yaparken yardımcı prodüktörlüğünü Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), mixing’ini Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom) ve mastering’ini Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson) üstlendi.

Konser performanslarını “Görsel ve işitsel olarak etkileyici, büyük ve kontrol edilemez bir kaos” olarak tanımlayan Behemoth, 23 Şubat 2019’da yeni albümleri “I Loved You at Your Darkest”ın dünya turnesi kapsamında Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde sahne alacak.

Ön grup: Persecutory

Avrupa black metal’i ve 80’ler thrash sound’unu birleştiren İstanbul çıkışlı Persecutory, black-thrash tarzında müzik yapmaya 2014’te başladı. Dört şarkıdan oluşan ilk EP’leri “Perversion Feeds Our Force”u 2015 yılında kaydettiler ve bu çalışma 2016’da Hell’s Hammer Music etiketiyle yayımlandı. Mayhem, Urgehal, Thunderbolt gibi önemli Avrupa black metal gruplarının etkisini death metal sound’uyla birleştirirken kadrosunu da güçlendiren black-thrash ekibi, 2017 yılında ilk albümleri “Towards The Ultimate Extinction”ı kaydetti. Polonyalı plak şirketi Godz Ov War Productions bünyesinde yayımlanan albüm kısa bir süre içerisinde tükendi.

DJ: Çağlan Tekil

Çağlan Tekil, Türk metal piyasasının yakından tanıdığı bir isim. 1991 yılında Türkiye’nin ilk fanzini olan Laneth ve ‘90’lar sonunda çıkarttığı Non Serviam dergisi ile bu müziğin yayılmasında önemli rol üstlendi. Heavy metal çalan az sayıdaki DJ’lerden biri olarak daha önce Metallica, Judas Priest, Orphaned Land gibi büyük isimlerin stat ve arena konserlerinde ve bir çok festivalde çaldı. Son 11 yıldır Headbang dergi/kitabının Yayın Yönetmenliğini yapıyor. Aynı zamanda Radyo Eksen’de Laneth ve Oldies programlarının yapımcısı ve sunucusu.

Volkswagen Arena

0 yorum ““Behemoth” // Ön Grup: Persecutory – DJ: Çağlan Tekil”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest