Tarih

01 Kas 2018
Expired!

Zaman

20:30

Ücret

Tam: 67.00 TL / Öğrenci: 57.00 TL

Efsane Kadın

80’li ve 90’lı yılların sahne ve sinema yıldızı Efsane Pars, her koşulda kendini kandırabilecek kadar aşka âşık bir kadın… Derya Alabora’nın hayat verdiği bu renkli karakterin delidolu hikâyesi, “Efsane Kadın” oyunuyla tiyatro sahnesine taşınıyor. Alabora’nın söylediği şarkılarla ve ince esprilerle renklenen, Ezop Sahne prodüksiyonu tek kişilik yeni komedi oyunu “Efsane Kadın”, 1 Kasım Perşembe akşamı 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek.

“Bir kadını gerçekten efsane yapan nedir?” sorusunun izini süren “Efsane Kadın”, küllerinden yeniden doğmuş bir kadının hikâyesiyle seyircinin yüzünde bir tebessüm bırakıyor.

80’li ve 90’lı yılların “Kızıl Bomba” olarak tanınan sahne ve sinema yıldızı Efsane Pars, kaldığı otel odasında vurulmuş hâlde bulunur. İntihar mı etmiştir yoksa biricik köpeği Fondip’i de alarak kaçan genç sevgilisi tarafından vurulmuş mudur? Ülkenin bütün sabah programları Efsane ile çalkalanır. Onlar Efsane’yi kendi bildikleri gibi tartışırken seyirciler, her şeyini erkekler, aşk ve şöhret için feda etmiş bir kadının en renkli, en eğlenceli ve en derin hatıralarına doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Ali Kemal Güven’in yazdığı, Naz Erayda’nın yönettiği “Efsane Kadın” oyununun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğünü Cumhur Bakışkan’ın yaptığı oyunun yönetmen yardımcıları ise Ezop Sahne’nin kurucuları Hande Selen Canar ve Gizem Ertürk.

Ezop Sahne prodüksiyonu tek perdelik “Efsane Kadın” oyunu, 1 Kasım 2018 Perşembe akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

0 yorum “Efsane Kadın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest