Tarih

28 Eki 2018
Expired!

Zaman

17:30 - 18:30

Ücret

20,00 TL

Ön gösterim: Fragil & Agil / Find Your Calling Istanbul

Atelier Muse,Find Your Calling Istanbul sanat rezidans programı Ekim – Aralık 2018 arasında zamana ve farklı mekanlara yayılan, bedensel formlar ile çağdaş sanat formlarını kullanarak kişisel ve toplumsal dönüşüme aktif katılım sağlamak üzere yurtdışından ve Türkiye’den çeşitli sanatçıları İstanbul’da ağırlıyor.

Programının ilk konuk sanatçıları ‘Fragile and Agile’ projeleri kapsamında Benedetta Reuter, Bassam Hawar, Nicole Hein ve Caroline Skibinski. Bu kapsamda dansçı ve koreograf Benedetta Reuter ve müzisyen Bassem Hawar 23 Ekim’de ve Benedetta Reuter ile müzisyen Nicola Nein ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği’nde paylaşacakları FRAGIL UND AGIL dans gösterisinin öngösterimiyle izleyici ile buluşuyor.

FRAGIL UND AGIL’de dansçı ve koreograf Benedetta Reuter ve müzisyen Bassem Hawar (Irak Doğu müziklerine odaklanır) ve Nicola Hein (yeni müzik ve özgür caza odaklanır) çağdaş dans ile çağdaş ses sanatı arasındaki ilişkiyi Avrupa’ya dair olmayan müzik kültürünün estetik bakış açısından etkilenerek araştırırlar. Disiplinlerarası müzikal dans performansının gelişiminde, Avrupa’ya ve Doğu’ya ait olan müzik kültürleri bir araya gelir ve iki sanat formunun farklı anlama ve kendini ifade etme görüşleri doğrudan bir diyaloğa girer. FRAGIL UND AGIL, Suriyeli yazar ve arkeolojist Jabbar Abdullah’ın meditatif bir çalışmasını da içine alır. Yeni gelenler ile derin, meraklı ve göz hizasındaki değişimler, prova ziyaretleri ve etkinliğin akşam seansında gerçekleşir. Görme alışkanlığı birinin kendi deneyimi bağlamında tartışılır. Bu değişim aracılığıyla, katılımcılar çeşitli dinleyiciler olarak, göç biyografisinin ya da kaçış deneyimi aracılığıyla veya bunlardan bağımsız olarak bu deneyime ulaşmak ister.

GÖSTERİM;

28 Ekim, 17:30

Gösterim ÇATI üyelerine ücretsiz, üye olmayanlar için 20TL katkı payı ile sunulacaktır.

Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği

0 yorum “Ön gösterim: Fragil & Agil / Find Your Calling Istanbul”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest