Tarih

22 - 24 Şub 2019
Expired!

Zaman

All Day

Geleneksel Art Boya Sanat Günleri

“Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2019” etkinlikleri, bu yıl 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecektir.

Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik çerçevesinde, fotoğraf sergisi, sanatçı workshopları, atölye çalışmaları ve eğitim programları yer alıyor.

Fotoğraf meraklılarının çok özel bir fotoğraf sergisiyle karşılaşacağı sanat günlerinde, serginin konusu” Sevgi” olarak belirlenmiş. Özellikle genç fotoğraf sanatçılarını desteklemek, onlara yol açmak amacıyla, Küratör Tahsin Aydoğmuş tarafından seçilen fotoğraflar, orijinal Hahnemühle kağıda, Fine Art baskı olarak hazırlanmış ve müze camıyla özel olarak çerçevelenmiştir.

Bu yıl sanat günleri kapsamında gerçekleşecek olan bir önemli etkinlik de, Fotoğraf Sanatçısı Kerim Suner’in yapacağı, 1800’lü yılların baskı tekniği “Albümen Baskı” olacak. Sınırlı sayıda yapılacak bu baskıların etkinliğin en ilgi çekici yanlarından birini oluşturacağı kesin.

Fotoğrafçılar ya da fotoğraf öğrencilerine (kendilerine ait 300 dpi bir iş ), bir sanatsal baskı tekniği olan Fine Art baskı yapma şansının verilmesi ise bu yıl ki sanat günlerinin sürprizi olarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Ayrıca Fine Art baskı ile Digital Fine Art limitli baskı konusunda bilgi almak da mümkün olacaktır.

Bunların yanında akrilik, suluboya, baskı teknikleri, botanik illüstrasyon, tezhip ve edirnekari gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebileceği sanat günlerine katılım için önceden kayıt yaptırılması gerekiyor.

Sanatla ilgili üretimi olan, sanatsal çalışmalar içinde olan herkes, etkinlikler süresince hem sanatçılardan hem de Art Boya yetkililerinden sanat malzemeleri ve teknikler hakkında detaylı bilgi alabilir, workshoplara ve atölye çalışmalarına katılabilir ve sergiyi ziyaret edebilir.

Etkinlik Katılım Kayıt için: (0216) 575 36 25 (dahili 18)

The Green Park Bostancı

0 yorum “Geleneksel Art Boya Sanat Günleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest