Tarih

16 May 2019
Expired!

Zaman

20:00

Ücret

35TL ile 165TL Arası

Sascha Goetzel 10.Yıl Konseri

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) sezonu, sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel’le birlikteliğinin 10. yılı şerefine vereceği özel bir konserle kapatacak. 16 Mayıs Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşecek konserin solisti Nemanja Radulović olurken, Carlito Dalceggio ise sahnede eşzamanlı performans sergileyecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 16 Mayıs Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC‘te, Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi Sascha Goetzel‘in orkestrayla 10 yıllık birlikteliğinin şerefine özel bir konser verecek.

Sezonun bu kapanış konserinin solisti, BİFO ile 2017’nin sonunda Deutsche Grammophon etiketi ile çıkan albümünün de solisti olan Nemanja Radulović olacak. Japonya ve Kore turnelerinin ve İngiltere’de vereceği bir dizi konserin ardından BİFO ile yeniden buluşacak Radulović’e bu konserde Carlito Dalceggio da eşzamanlı performans sergileyecek. Carlito Dalceggio; resim, heykel, film ve enstalasyon çalışmalarını başta Paris olmak üzere İstanbul ve New Mexico’da hayata geçirmiş ve bir çağdaş sanat sirki olan Circo de Yakuza’nın da kurucusu.

16 Mayıs Perşembe akşamı 20.00’de başlayacak konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında ise İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine bir söyleşi yapılacak.

PROGRAM

 

SASCHA GOETZEL 10. YIL KONSERİ

16 MAYIS 2019 PER. 20.00

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ICEC

SASCHA GOETZEL şef
NEMANJA RADULOVIĆ keman

CARLITO DALCEGGIO eşzamanlı canlı performans

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

ÇAYKOVSKİ Keman Konçertosu, Re Majör, Op. 35
SAINT-SAËNS Hayvanlar Karnavalı
— Kuğu
IPPOLITOV-IVANOV Kafkas Eskizleri, 1. Süit, Op. 10
— Köyde
PROKOFIEV Romeo ve Juliet, No. 13
— Şövalyelerin Dansı
DUKAS Sihirbazın Çırağı
MUSSORGSKY Bir Sergiden Tablolar
— Tema
— Eski Şato
— Baba Yaga
— Kiev’de Büyük Kapı
RAVEL Bolero

İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

0 yorum “Sascha Goetzel 10.Yıl Konseri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest